BATs in Amondo: new czechoslovakian experiments

Cykl filmowy prezentujący warszawskiej publiczności eksperymentalne filmy z Czech i Słowacji. Wybór, przygotowany przez studentów Atelieru Video (BATs) z brnieńskiego FAVU, zagości w kinie Amondo na trzy wieczory we współpracy z Czeskim Centrum. God bless CZSK.

Filmy wyświetlane będą w oryginalnej wersji językowej z angielskimi napisami. Każdy z pokazów poprzedzi prelekcja w języku angielskim:

29.04: Satan Kingdom Babilon (2024, reż. Marie Hájková, Petr Šprincl)
https://www.imdb.com/title/tt34133047/
https://www.csfd.cz/…/1593173-satan-kingdom…/prehled/

13.05: Poznámky z Eromocénu („Notes from Eremocene”, 2023, reż. Viera Čákanyová)
https://www.imdb.com/title/tt25177188/
https://www.berlinale.de/en/2023/programme/202301075.html

27.05: Studenckie któtkie metraże (TBA)

Bilety wkrótce w sprzedaży w kasie i na stronie kina Amondo

27. Kino na Granicy | 30.04 – 4.05

Zbliża się Kino na Granicy: wyjątkowy pięciodniowy festiwal, na którym widzowie kilka razy dziennie przekraczają granicę.

W tym roku możemy się spodziewać m.n. sekcji: Nowe filmy czeskie, Retrospektiwa Jiříego Mádla i Hynka Bočana, czy Hołd dla Věry Chytilovej.

Nie zabraknie też programu literackiego: 8. LITERATURA NA GRANICY / ZŁA PAMIĘĆ z udziałem takich sław jak Alena Mornštajnová, Kateřina Tučková, Petr Stančík i Karin Lednická.