Smaczny obiad czy wykwintna kolacja smakują lepiej, gdy nie spożywa się ich w oparach przed chwilą gotowanych potraw. Nowy, produkowany w Polsce okap podszafkowy firmy MPM pomoże pozbyć się nadmiaru zapachów. Ze względu na swoje niewielkie wymiary, sprawdzi się zarówno w  aneksach kuchennych, jak i niedużych kuchniach.

Okap MPM-50-PX-51 niweluje zapachy powstające podczas przygotowywania posiłków, a także zapobiega osadzaniu się wilgoci oraz tłustych cząsteczek na szafkach, ścianach i kuchennej podłodze. Urządzenie podłączone do komina wentylacyjnego doskonale sprawdza się w funkcji wyciągu, wydmuchując powietrze z mieszkania. Po zamontowaniu filtrów węglowych okap może pracować też w obiegu zamkniętym jako pochłaniacz, oczyszczając powietrze z tłuszczów, dymu i zapachów.

Trzystopniowa regulacja prędkości pozwala dostosować pracę urządzenia do potrzeb i jednocześnie zmniejszyć zużycie energii. Przykładowo, podgrzewając jedynie obiad w jednym garnku, w zupełności wystarczy włączyć pierwszy zakres pracy wyciągu. Natomiast, podczas gotowania kilku dań jednocześnie trzeci stopień prędkości o wydajności 420m3/h, skutecznie usunie wszystkie powstające opary i zapachy.

Okap MPM-50-PX-51 wyposażony jest w halogenowe oświetlenie, umieszczone w przedniej części na bokach urządzenia, które znacząco ułatwia gotowanie w ciemnych kuchniach. Ponadto, urządzenie wykonane jest z materiałów łatwych do utrzymania czystości. Dzięki temu, nie tylko pomaga w oczyszczaniu powietrza, ale również gwarantuje estetyczny wygląd pomieszczenia.

Okap podszafkowy (INOX) MPM-50-PX-51

Cena: 249 zł

Funkcje:

    materiał: inox satyna
    zakres prędkości: 3-stopniowy
    sterowanie: manualne (przyciski)
    możliwość pracy jako pochłaniacz (z filtrem węglowym)

 Wyposażenie:

    filtr aluminiowy: 2 szt.
    filtr węglowy: w opcji

Parametry techniczne:

    szerokość: 50 cm
    masa urządzenia netto: 4,7 kg
    masa urządzenia brutto: 6 kg
    wydajność: 420m3h
    poziom hałasu: LWA = 51-64db (A)
    oświetlenie: 2x35W (halogen)
    wylot powietrza: ø120mm

Firma MPM (dawniej MPM Product) powstała w 1989 roku. Jest dynamicznie rozwijającą się polską firmą oferującą klientom wysokiej jakości produkty AGD charakteryzujące się ciekawym wzornictwem oraz dobrą ceną. Swoją ofertę kieruje do osób, które przy zakupie urządzeń AGD kierują się zdrowym rozsądkiem- nie chcą płacić wygórowanej ceny, nie obniżając wartości produktu. W początkowym okresie asortyment firmy ograniczał się do produkowanego we współpracy z angielską firmą Stix czajnika bezprzewodowego Samba oraz innych modeli czajników. Zainteresowanie rynku wpłynęło na stopniowe powiększenie się oferty o kolejne urządzenia, takie jak roboty kuchenne czy termowentylatory. Obecnie w asortymencie firmy MPM znajduje się niemal 250 zmechanizowanych produktów do kompleksowego wyposażenia kuchni oraz innych pomieszczeń domowych. Producent oferuje urządzenia do gotowania i przyrządzania posiłków, takie jak blendery, roboty kuchenne i opiekacze; urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, m.in. suszarki i prostownice do włosów; wentylatory, grzejniki i klimatyzatory; odkurzacze oraz urządzenia dużego AGD. Produkty te sprzedawane są na terenie całego kraju w większości sklepów i marketów ze sprzętem AGD. Firma cały czas poszerza obszar swojej działalności, zdobywając rynki eksportowe. Obecnie współpracuje z sieciami sprzedaży na terenie Słowacji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumunii, Serbii i Białorusi. Strategią firmy MPM jest stałe rozszerzanie, ulepszanie oraz dopasowywanie oferty