Kolejny długi weekend w tym roku zbliża się wielkimi krokami. Jak pokazała analiza wyszukiwań porównywarki KAYAK.pl, do najpopularniejszych destynacji wśród jej polskich użytkowników, którzy planują podróż w okresie 19-22 czerwca, należał Nowy Jork oraz stolice europejskie, takie jak Barcelona, Londyn czy Rzym.

Dokąd?

Liderem zestawienia najczęściej wyszukiwanych przez porównywarkę KAYAK.pl połączeń były Stany Zjednoczone. Większość podróżnych z Polski zainteresowana była przede wszystkim wylotami do Nowego Jorku. Statystyki pokazały również, że nie słabnie popularność tzw. city breaków do europejskich stolic. Spragnieni słońca Polacy najchętniej poszukiwali lotów do Barcelony. Wysoko plasowały się też inne stolice europejskie, takie jak Londyn, Rzym i Paryż. Warto zauważyć, że ze względu na rozpoczynający się sezon urlopowy, w pierwszej piętnastce znalazły się również dalsze destynacje, m.in. Tel Awiw czy Bangkok.

Za ile?

Analiza wyszukiwań użytkowników KAYAK.pl pokazała, że Polacy, którzy zdecydowali się na zagraniczny wyjazd w czasie czerwcowego długiego weekendu, najwięcej zapłacili za bilety do Stanów Zjednoczonych oraz Kanady (od 2145 zł do nawet 3060 zł). Zdecydowanie mniejszy wydatek czeka na podróżujących po Europie. Za bilety do Londynu użytkownicy KAYAK.pl płacili średnio 452 zł, a do Rzymu ok. 600 zł.

Skąd?

Najpopularniejszym polskim portem było oczywiście warszawskie Okęcie. Kolejne miejsca zajęły lotniska w Katowicach, Wrocławiu, Gdańsku oraz Poznaniu. Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie podróżnych lotami po Europie, wysoką, ósmą pozycję zajął port w Modlinie, skąd realizowanych jest 26 połączeń na trasach europejskich.

Analizując wyszukiwania połączeń na okres 19-22 czerwca wśród użytkowników KAYAK.pl, zauważyliśmy zdecydowany wzrost zainteresowania lotami do europejskich stolic, np. Barcelony lub Londynu. Dzięki atrakcyjnym cenom oraz dostępności narzędzi, takich jak KAYAK.pl, Polacy coraz częściej decydują się na wyjazdy zagraniczne, nawet jeśli mają do dyspozycji zaledwie 4 dni – mówi Andrew Verbitsky, Dyrektor Regionalny KAYAK.pl. Część z podróżnych zdecydowała się też na połączenie tego weekendu z dłuższym urlopem, stąd zainteresowanie dalekimi destynacjami – dodaje Verbitsky.

 *Opracowanie przygotowane zostało na podstawie statystyk wyszukiwań połączeń lotniczych na okres 19-22 czerwca 2014 r. dokonanych przez polskich użytkowników porównywarki ofert turystycznych KAYAK.pl.

 

***

 

KAYAK to wiodąca wyszukiwarka turystyczna, dzięki której można porównać setki ofert i cen biletów lotniczych, hoteli oraz innych produktów i usług turystycznych.Specjalizuje się w szybkim wyszukiwaniu ofert podróży, także poprzez aplikacje mobilne dostępne na iPhone’a, iPada oraz na smartfony z systemem Android, a także na Windows Phone oraz Kindle. Korzystanie z KAYAK jest całkowicie darmowe. Firma powstała w 2004 roku w USA, a polską wersję strony (www.kayak.pl) uruchomiono w sierpniu 2012 roku. Serwis dostępny jest w 31 krajach w 17 językach.