Düsseldorf, 11 marzec 2014. Pomimo coraz częściej oferowanych przez przewoźników specjalnych ofert, Polacy wciąż pozostają wierni rodzimym kierunkom. Takie informacje wynikają z danych porównywarki cen hoteli trivago.pl. Polskie morze oraz góry wciąż są jednymi z naszych ulubionych miejsc na mapie. Wyprzedza je jedynie…czeska Praga.

Z informacji zebranych przez wyszukiwarkę hoteli trivago.pl wynika, iż to właśnie Praga jest ulubionym zagranicznym kierunkiem Polaków i to tam najczęściej szukamy hoteli. Wyprzedziły ją jedynie trzy polskie miasta – Warszawa, Kraków oraz Gdańsk. Dużym zainteresowaniem cieszą się również Rzym, Barcelona oraz Paryż, które to, jako jedne z niewielu zagranicznych kierunków, uplasowały się w pierwszej piętnastce rankingu. Praga wiedzie jednak prym zarówno w sezonie wiosenno-letnim jak i jesienno-zimowym.

Jeśli chodzi o miejscowości typowo wypoczynkowe, najczęściej decydujemy się na odpoczynek w miejscach takich, jak Sopot, Kołobrzeg czy Międzyzdroje oraz na spacer po zakopiańskich Krupówkach. Spośród zagranicznych kierunków do najczęstszych wyborów należą natomiast kraje Europy południowej – chorwacki Dubrownik oraz hiszpańskie Lloret de Mar i Majorka. Bardziej orientalne miejsca pojawiają się na mapach podróżniczych Polaków dopiero w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy najczęściej szukamy wyjazdów do Dubaju, Bangkoku oraz, równie chłodnego jak zimowa Polska, Nowego Jorku.

 

Polacy w liczbach

Najwięcej z nas, bo aż 48,4%, decyduje się spędzać w miejscu wyjazdu jedynie jedną noc, a kolejne 16,1% spędza poza domem jedynie dwie noce. Wyjazdy od 5 do 10 dni są interesujące dla 15,6% z nas, zaś te dłuższe zwracają uwagę jedynie 3,2% Polaków.

Średnio jesteśmy w stanie wydać na pokój w hotelu około 290 zł i rezerwujemy go średnio 31 dni przed planowaną datą wyjazdu.