-Nowa technologia firmy Travelport umożliwia pasażerom wykorzystanie ich urządzeń mobilnych do natychmiastowego wybierania i   rezerwowania pokoi hotelowych w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu.

-Koniec z frustracją związaną z długimi kolejkami na lotnisku w oczekiwaniu na papierowy voucher na nocleg w hotelu.

-Linie lotnicze mogą zautomatyzować swoje operacje w tym zakresie, aby poprawić obsługę klientów i zwiększyć ich lojalność wobec marki

 

Utknięcie na lotnisku to jeden z największych koszmarów pasażerów linii lotniczych. Jak wynika ze statystyk firmy FlightStats, w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2017 r. w niemal co piątym locie realizowanym przez duże linie lotnicze w obrębie Europy (403 247 na 2 075 208) odnotowano jakieś zakłócenie.

 

Prawdziwy koszmar zaczyna się jednak w chwili odwołania lotu. Pasażerowie walczą wtedy o znalezienie dostępnych miejsc w lokalnych hotelach. Ci, którym się poszczęści, muszą zostać na lotnisku i stać w długich kolejkach bez jakichkolwiek informacji udostępnianych im w czasie rzeczywistym, oczekując, aż oblegani pracownicy linii lotniczej wręczą im papierowe vouchery, które trzeba pokazać w hotelu w celu otrzymania kluczy do pokoju.

 

Właśnie tak wyglądała zawsze obsługa w przypadku zakłóceń w podróży — to irytujące doświadczenie pełne niepewności i marnowania czasu zarówno dla pasażerów, jak i dla linii lotniczych. Oferowana przez Travelport nowa, pierwsza w branży technologia mobilna sprawia jednak, że największa bolączka związana z opóźnionymi i odwołanymi lotami przechodzi już do historii.

 

Firma Travelport, dostawca czołowej platformy usług turystycznych, poinformowała o wprowadzeniu nowego produktu dla linii lotniczych o nazwie Travelport Resolve. Technologia ta traktuje pasażerów priorytetowo i w przypadku odwołania lub opóźnienia lotu automatyzuje wyszukiwanie i przydzielanie pokoi hotelowych, zmiany rezerwacji lotów oraz zaspokajanie potrzeb w zakresie posiłków i transportu — a wszystko to w jednym, sprawnie działającym, cyfrowym rozwiązaniu. Travelport Resolve pozwala liniom lotniczym szybko i precyzyjnie reagować na zakłócenia oraz natychmiast komunikować się z pasażerami w przypadku zmiany planu podróży. Pasażerowie mogą więc wykorzystać swoje urządzenia mobilne do szybkiego wyboru i rezerwacji preferowanego hotelu spośród dostępnych lokalnych opcji zakwaterowania.

 

W trakcie testów przeprowadzonych we współpracy z jedną z dużych amerykańskich linii lotniczych pasażerowie docenili prostotę i szybkość korzystania z technologii Travelport Resolve:

 

„Rozwiązanie okazało się fantastyczne… (i) łatwe w obsłudze…! Uratowało sytuację! Nie trzeba było czekać ani dzwonić. Do rezerwacji pokoju wystarczył mój iPhone, a wszystko odbyło się jeszcze przed wyjściem z samolotu!”. W ocenach innych pasażerów przewijały się sformułowania „sprawny proces” i „znakomita obsługa”.

 

„Dzięki rozwiązaniu Travelport pasażerowie opóźnionych i odwołanych lotów nie muszą stać w kolejce po vouchery na hotel i posiłek. Wystarczy kilka prostych kroków wykonanych za pomocą własnego urządzenia mobilnego, aby szybko znaleźć się w drodze do wygodnego pokoju w hotelu” — powiedział Derek Sharp, dyrektor zarządzający Travelport i wiceprezes ds. współpracy z liniami lotniczymi.

 

„Liniom lotniczym i przewoźnikom Travelport Resolve pomaga natomiast usprawnić obsługę klienta w przypadku zakłóceń, uniknąć poważnych szkód dla reputacji oraz budować lepsze relacje z klientami dotkniętymi taką sytuacją”.

 

Rozwiązanie Travelport Resolve powstało na podstawie pomysłu stworzonego w ramach programu Travelport Labs Accelerator. Zmienia ono przeprowadzany dotychczas ręcznie pracochłonny proces poszukiwania, rezerwowania i opłacania noclegów w hotelach, który jest zwykle dużym utrapieniem dla linii lotniczych w przypadku zakłóceń. Travelport Resolve łączy doświadczenie firmy Travelport w dziedzinie rozwiązań mobilnych i oferowane przez nią narzędzia do wyszukiwania i rezerwowania pokoi hotelowych na całym świecie, co umożliwia liniom lotniczym automatyzację i monitorowanie procesu dystrybucji miejsc w hotelach. Technologia ta uwidacznia wyjątkowe możliwości platformy Travelport jako rozwiązania optymalizującego podróżowanie zarówno z punktu widzenia linii lotniczych, jak i ich klientów.

 

Travelport Resolve udostępnia też liniom lotniczym przydatne informacje dotyczące nietypowych sytuacji i zakłóceń, takie jak koszty związane z hotelami, wykorzystanie pokoi, status i wzorce aktywności pasażerów. Zapewnia też narzędzia do raportowania działające z dokładnością do jednej minuty, które analizują rzeczywisty koszt zakłóceń dla działalności przewoźnika i wskazują udoskonalenia, jakie linia lotnicza może wprowadzić w obsłudze klienta.

 

Produkt będzie wkrótce wyposażony w narzędzia predykcyjne, które pozwolą liniom lotniczym wykrywać potencjalne nietypowe sytuacje i zakłócenia oraz warunki lub zdarzenia lokalne, które mogą powodować ograniczoną dostępność miejsc w hotelach. Travelport Resolve automatycznie zadba wówczas o przygotowanie katalogu dostępnych pokoi niezbędnych do zaspokojenia potrzeb pasażerów.

 

Więcej informacji na stronie: https://www.travelport.com/resolve