W tegorocznym sezonie wakacyjnym postawiliśmy na Polskę. Podróże po kraju były nie tylko bezpieczne, ale przede wszystkim fascynujące – okazało się, że wiele polskich zakątków to wciąż nieodkryte podróżnicze perełki. Aby poznać ich tajemnice, zabraliśmy Was w wyprawę po najpiękniejszych regionach kraju w cyklu „Poznaj Polskę z Travelist”. Po trzech miesiącach wojaży nadszedł czas na podsumowanie.

Polskie skarby

Choć niesprzyjająca sytuacja na rynku turystycznym zmusiła wielu z nas do zmiany wakacyjnych planów, jednocześnie sprawiła, że mieliśmy niespodziewaną okazję do odkrycia niesamowitych miejsc tuż za rogiem. W Travelist.pl wykorzystaliśmy wakacyjne miesiące w pełni, eksplorując polskie Wybrzeże, Krainę Wielkich Jezior, Tatry, Karkonosze, dzikie Bieszczady, Kaszuby, magiczną Suwalszczyznę i owiane tajemnicą Góry Sowie. W ten sposób powstał cykl wskazówek i porad, zawierający nie tylko najważniejsze informacje oraz ciekawostki turystyczne na temat odwiedzanych regionów, ale również rekomendacje noclegowe i zestawienia najlepszych restauracji. Przegapiliście którąś z odsłon cyklu? Nic straconego. Cały czas możecie zajrzeć do cotygodniowych, opatrzonych autorskimi zdjęciami relacji z podróży, obejrzeć inspirujące filmy na YouTube i wsłuchać się w tematyczne podcasty dostępne na Spotify. Czeka tam na Was dużo inspiracji i wrażeń na długie jesienne wieczory spędzone w domu – sprawdźcie sami!
kolobrzeg4.jpg
Przegapiliście którąś z odsłon cyklu? Nic straconego. Cały czas możecie zajrzeć do cotygodniowych, opatrzonych autorskimi zdjęciami relacji z podróży, obejrzeć inspirujące filmy na YouTube i wsłuchać się w tematyczne podcasty dostępne na Spotify. Czeka tam na Was dużo inspiracji i wrażeń na długie jesienne wieczory spędzone w domu – sprawdźcie sami!
SKANSEN BIALOWIEZA3.jpg

Wakacje w liczbach

By przygotować cykl, podróżnicy z Travelist:
  • Odwiedzili 13 regionów – od Bałtyku po Tatry
  • Pokonali 16 tys. km samochodem, 585 km autokarem, 600 pociągiem, 454 km samolotem, 140 km rowerem i 2 km promem
  • Sprawdzili noclegi w 60 hotelach
  • Zrobili 4 tys. zdjęć
  • Nagrali 8 godzin materiału filmowego
  • Zarejestrowali 7 godzin rozmów z przewodnikami i znawcami regionu
  • Skosztowali lokalnych specjałów w 65 restauracjach, karczmach, tawernach i barach
DJI_0072 gizycko marina4.jpg
Spośród polskich regionów trudno wybrać najpiękniejszy czy najbardziej niezwykły. Każdy z nich ma do zaoferowania niepowtarzalne miejsca, z których trudno wybrać dwa podobne. Polscy turyści, którzy w tym roku tłumnie odwiedzili najróżniejsze zakątki naszego kraju, mieli jednak swoich zdecydowanych faworytów. Wśród wczasowiczów wygrało wybrzeże Bałtyku, gdzie zrealizowano aż 42% wszystkich rezerwacji. Na drugim miejscu znalazły się polskie góry, gdzie dokonano 30% rezerwacji.
BIAŁYSTOK - Pałac Branickich.jpg

Sukces cyklu inspiracji

Kampania “Poznaj Polskę z Travelist” cieszyła się dużą popularnością i okazała się sukcesem. Artykuły publikowane w Magazynie Travelist łącznie przeczytało 163 tys. czytelników, filmy na YouTube łącznie wyświetlono ponad 8 800 razy, a w tematycznych podcastach zasłuchało się niemal 1300 osób. Ale to nie koniec – mimo dynamicznie zmieniającej się sytuacji dla podróżników, Travelist chce dalej inspirować ich do ciekawych i przede wszystkim bezpiecznych wyjazdów