Już po raz szósty, Mondial Assistance wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie zorganizował zbiórkę krwi pod hasłem „Domaniewska oddaje krew!”. W specjalnie przystosowanym przez RCKiK mobilnym punkcie poboru krwi przez 5 godzin pracownicy okolicznych firm oddawali krew. Podczas tegorocznej akcji oddano jej prawie 10 litrów

 

Jak co roku do udziału w inicjatywnie poza pracownikami Mondial Assistance zaproszeni zostali także pracownicy innych firm znajdujących się przy ulicy Domaniewskiej. Chęć do oddani krwi wyraziło 37 osób.

 

– Jest nam bardzo miło, że do tegorocznej akcji zaangażowało się aż tyle osób. Pokazuje to, że mamy świadomość jak cennym darem jest nasza krew i że potrafimy się nią dzielić. Warto pamiętać, że może ona uratować komuś życie. Zainteresowanie akcją nie słabnie od sześciu lat. Tegoroczna również okazała się sukcesem. Na pewno będziemy kontynuować naszą inicjatywę – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

 

Zapotrzebowanie na krew jest zawsze duże, ale wzrasta ono w okresie wakacyjnym. Niestety latem zwiększa się liczba wypadków, a tym samym osób, które potrzebują krwi. Dodatkowo osoby, które są honorowymi dawcami krwi podczas wakacji często przebywają z dala od miejsca, w którym zazwyczaj oddają krew. Na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie znajdują się szczegółowe informacje dla osób, które chciałyby oddać krew.

 

– W akcji „Domaniewska oddaje krew!” biorę udział po raz piąty ale dawcą jestem już od kilkunastu lat. Najważniejsze są chęci. Wystarczy pół godziny, to naprawdę niewiele, a można uratować czyjeś życie – Tomasz Kostanek, honorowy dawca krwi z Mondial Assistance.    

 

Następna zbiórka krwi w ramach akcji „Domaniewska oddaje krew!” już za rok.