Dreamliner w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT poleciał do Brazylii w ramach współpracy z portugalską linią Hi Fly. Wykonał już jeden z dwóch rejsów na zlecenie portugalskiego przewoźnika zaplanowanych w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

Dreamliner LOT-u o numerze rejestracyjnym SP-LRF poleciał z portugalskimi kibicami na niedzielny mecz Portugalia – USA do Manaus. Następnie zawiezie kibiców na mecz Portugalia – Ghana w Brasilii, który odbędzie się 26 czerwca.

Pierwszy rejs odbył się w piątek 20 czerwca na trasie Lizbona – Manaus – Belém. Z powrotem do Lizbony samolot wyruszy w poniedziałek 23 czerwca. Drugi rejs odbędzie się we wtorek 24 czerwca. Wtedy Dreamliner obsłuży trasę Lizbona – Brasilia – Maceió. Powrót zaplanowano na piątek 27 czerwca.

Wszystkie rejsy są realizowane w formule ACMI, to jest z załogą oraz personelem pokładowym LOT-u.

Współpraca w zakresie wynajmu samolotów, w szczególności Dreamlinerów, umożliwia zwiększenie efektywności wykorzystania floty i co za tym idzie konsekwentną poprawę wyników finansowych Spółki.
 
LOT ma już bogate doświadczenie w wynajmowaniu Boeingów 787 na potrzeby innych przewoźników. Dreamlinery w barwach Polskich Linii Lotniczych LOT cieszą się dużym uznaniem, dlatego między innymi od 1 lipca jeden z tych samolotów będzie również wykonywał rejsy dla przewoźnika z Finlandii.

Polskie Linie Lotnicze LOT to jedna z najstarszych linii lotniczych na świecie. Od 1929 roku PLL LOT łączą Polskę ze światem. Obecnie samoloty w barwach LOT-u latają do blisko 60 miast w Europie, Ameryce Północnej, na Bliski Wschód oraz w Azji. Wśród pilotów LOT-u są mistrzowie Europy i świata we wszystkich dyscyplinach sportów lotniczych. Od 2003 roku LOT należy do sojuszu Star Alliance, którego członkowie oferują obecnie ponad 21,900 rejsów dziennie do 1.328 portów lotniczych w 195 krajach.