PKS Polonus – zgodnie ze strategią rozwoju sieci połączeń – rozszerza ofertę międzynarodowych linii autobusowych. Już 1 marca 2016 roku polski przewoźnik wydłuży trasę i zwiększy liczbę przystanków na jednym z trzech dotychczasowych kursów do Lwowa.


W rozkładzie jazdy PKS Polonus już wkrótce pojawi się kolejne miasto na Ukrainie. Od 1 marca 2016 roku autobusy polskiego przewoźnika będą docierały bowiem – poza Lwowem – także do Drohobycza, położonego w malowniczych Beskidach Brzeżnych. Co więcej, z Polski na Ukrainę będzie można podróżować ruszając nie tylko z Warszawy, ale dodatkowo również z Lublina, a nowymi przystankami po ukraińskiej stronie będą także Stryj i Truskawiec.


PKS Polonus oferuje w relacji Warszawa – Drohobycz najtańsze bilety autobusowe w kraju! Koszt przejazdu w regularnej cenie w jedną stronę to zaledwie 65 zł.


Od grudnia 2015 – poza kursami do Lwowa realizowanymi przez PKS Polonus codziennie z Dworca Zachodniego w Warszawie o 18:30 i 21:30 – osoby podróżujące z polskim przewoźnikiem mają do dyspozycji dodatkowe połączenie o godz. 12:00. Jednocześnie przystankiem docelowym dotychczasowego kursu z godz. 18.30 będzie Drohobycz, do którego autobusy PKS Polonus dotrą o godz. 06:05. Kurs powrotny zaplanowany jest na godz. 17:40 z przyjazdem do Warszawy o godz. 04:20.

 

– PKS Polonus proponuje niezwykle szeroką ofertę przewozów transgranicznych na Wschód. Zwiększenie liczby przystanków na trasie: Warszawa – Lublin – Lwów – Stryj – Truskawiec – Drohobycz to kolejne ułatwienie dla podróżnych, korzystających z naszego połączenia na Ukrainę, zwłaszcza przy najniższej na rynku cenie biletów na tej trasie. Mamy nadzieję, że 2016 rok przyniesie naszym pasażerom wiele okazji do wspólnego podróżowania z PKS Polonus, a biorąc pod uwagę poprzedni rok – w którym obsłużyliśmy ponad 2 mln pasażeróww komunikacji blisko- i dalekobieżnej, pokonując łącznie 6 mln km w 125 tys. godzin w połączeniach lokalnych krajowych i międzynarodowych – zakładamy, że kolejne miesiące potwierdzą mocną pozycję PKS Polonus na krajowym rynku przewoźników autobusowych– podsumowuje Andrzej Padziński, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju PKS Polonus.

 

Poza nowym kursem do Drohobycza,pasażerowie podróżujący z PKS Polonus mogą również od początku 2016 roku korzystać z codziennego połączenia w relacji Warszawa – Polańczyk – Warszawa, które wiedzie przez: Radom, Skarżysko Kamienną, Kielce, Busko-Zdrój, Tarnów, Krosno oraz Iwonicz-Zdrój. Autobusy rozpoczynają trasę na Dworcu Zachodnim o godz. 06:50 i docierają na miejsce o godz. 17.20. Kurs powrotny z Polańczyka zaplanowany został na godz. 08.30, co pozwala dotrzeć do Warszawy o godz. 18.55.Koszt biletu normalnego w jedną stronę to 68 zł.


Bilety – z możliwością rezerwacji indywidualnej i grupowej – można kupić w 60-dniowej przedsprzedaży: u kierowcy, w kasach dworcowych PKS,w punktach sprzedaży agencyjnej Polonus w całym kraju oraz online – na stronie www.pkspolonus.pl