• Szereg występów z udziałem międzynarodowych i regionalnych gwiazd inauguruje wznowienie działalności branży eventowej, będącej jednym z filarów gospodarki Dubaju.
  • Trzy występy komika Jimmy’ego Carra, na które wyprzedano wszystkie bilety, potwierdzają, że Emirat jest bezpiecznym i popularnym miejscem do organizacji wydarzeń i imprez rozrywkowych.
  • Branża eventowa wznawia działalność, wprowadzając nowe środki ostrożności, aby zapewnić odpowiednie warunki sanitarne i bezpieczeństwo fanom i artystom.

 

Dubajska branża eventowa wraca do gry. Jest ona jednym z ważniejszych filarów oferty turystycznej miasta i lokalnej gospodarki. Podczas oficjalnej inauguracji sezonu wystąpi wielu lokalnych i międzynarodowych artystów.

Ponowne wznowienie działalności branży eventowej było możliwe dzięki zdecydowanym działaniom prowadzonym przez władze miejskie w ramach zarządzania pandemią. Imprezy i działalność rozrywkowa są wznawiane stopniowo – pierwszym zorganizowanym wydarzeniem był cykl imprez Letnie Niespodzianki Dubaju (Dubai Summer Surprises).

Dubaj jest jednym z nielicznych miast na świecie, które nie tylko zdecydowało się na wznowienie działalności branży eventowej, ale także powróciło do organizacji imprez na żywo. Tego lata miasto odniosło ogromny sukces – wszystkie koncerty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wydarzenia organizowane są z zachowaniem warunków spełniających wymogi sanitarne, w tym także dystansu społecznego, które mają zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo publiczności oraz wykonawcom.

Ahmed Al Khaja, prezes Dubajskiego Biura ds. Festiwali i Handlu Detalicznego (DFRE), powiedział:  „Dzięki skutecznemu zarządzaniu w czasie pandemii udało się nam nie tylko wyjść bez szwanku z tej sytuacji, ale także wznowić działalność sektora eventowego i rozrywkowego, inicjując program, mający przyspieszyć rozwój sektora turystycznego. Od wielu lat Dubaj jest gospodarzem imprez rozrywkowych z udziałem największych muzycznych gwiazd, które regularnie odwiedzają nasze miasto podczas międzynarodowych tournée. Bardzo cieszymy się, że branża eventowa wznawia działalność i ponownie zaczyna organizować imprezy z udziałem publiczności oraz międzynarodowych i regionalnych gwiazd. Potwierdza to, że Dubaj jest nie tylko bezpiecznym miastem, ale także wiodącym centrum globalnej rozrywki i eventów”. Trzy występy światowej sławy komika Jimmy’ego Carra, na które wyprzedano wszystkie bilety, sprawiły, że na twarzach publiczności znowu pojawił się uśmiech. Był to jego debiut sceniczny w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Dubaj jest jednym z pierwszych miast, w którym organizowane są ponownie występy na żywo. Przedstawienie Jimmy’ego Carra było ważnym sprawdzianem bezpieczeństwa, które lokalna branża eventowa zaliczyła „na szóstkę”. Wszyscy członkowie zespołu agencji Done Events – organizatora wydarzenia, przeszli testy na obecność COVID-19, których wyniki były dostępne w ciągu 24 godzin. Zgodnie z zasadami dystansu społecznego podczas wszystkich występów na widowni zajęte było co trzecie miejsce, naprzemiennie w tzw. szachownicę.

W lipcu tego roku Dubaj był gospodarzem wielu innych stacjonarnych imprez, m.in. festiwalu Tomorrowland Around the World z udziałem wielkich gwiazd estrady i DJ-ów. Tomorrowland Around the World to globalne wydarzenie, które było transmitowane na wirtualnych platformach. Streaming z imprezy był dostępny wyłącznie w obiekcie Festival Arena w dzielnicy Dubai Festival City. Było to jedyne miejsce na świecie, w którym zorganizowano wydarzenie z udziałem publiczności. Festiwal był z kolei pierwszą imprezą rozrywkową zorganizowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zgodnie z zasadami dystansu społecznego.

7 lipca miasto zostało ponownie otwarte dla międzynarodowych turystów. Od tego czasu branża turystyczna, handlowa i eventowa podjęły szereg działań, których celem był jak najszybszy powrót do normalności. Podejmowane działania miały podkreśliać, że zdrowie i bezpieczeństwo są dla emiratu priorytetem. Dodatkowo, Dubaj wprowadził znak jakości DUBAI ASSURED. Jest to program, w ramach którego certyfikowane i wyróżniane są hotele, obiekty turystyczne, handlowe i atrakcje turystyczne, stosujące się do wytycznych sanitarnych, zapewniających odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Miasto otrzymało także międzynarodową odznakę bezpieczeństwa Safe Travels, przyznawaną przez Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC).

Wszystkie centra handlowe w mieście są otwarte, a wyniki sprzedaży detalicznej zaczynają rosnąć. Wznowienie organizacji ogólnodostępnych imprez jest bardzo istotne z punktu widzenia planowania tegorocznego kalendarza wydarzeń. Wydarzenia zaplanowane na najbliższy czas to:  kampania mofowa promująca Kolekcję Jesień/ Zima, Dubai Home Festival, Dubai Fitness Challenge oraz legendarny Dubajski Festiwal Zakupów , rozpoczynający się w grudniu.