Nowoczesny hotel Address Beach Resort, usytuowany w samym sercu Jumeirah Beach Residence, został otwarty w grudniu 2020 r. Dwie 77-piętorwe bliźniacze wieże hotelu odmieniły panoramę Jumeirah Beach i Zatoki Perskiej, tworząc nowy architektoniczny symbol na mapie Dubaju.

Address Beach Resort to pierwszy nadmorski kurort wybudowany przez Address Hotels + Resorts, należącej do grupy Emaar Hospitality Group.

Budynek składa się z dwóch 77-piętrowych wież, połączonych u góry wspólnym mieszkalnym piętrem skybridge. W jednej z wież znajduje się 217 pokoi i apartamentów, w tym pokoje typu deluxe, apartamenty z jedną lub dwiema sypialniami, a także trzypokojowe apartamenty prezydenckie. Są tam również wyjątkowe restauracje, kameralny salon The Lounge, otoczony drzewkami oliwnymi oraz obiekty rekreacyjne i rozrywkowe. W drugiej wieży mieści się Address Residences czyli 443 w pełni umeblowane apartamenty oraz 478 nieumeblowanych luksusowych mieszkań. Do obiektu należy także 100-metrowa prywatna plaża. Na gości czekają nowoczesne sale konferencyjne, siłownia oraz wielokrotnie nagradzane The Spa at Address.

Address Beach Resort jest przyjazny zarówno dla rodzin z dziećmi (dedykowane baseny i dziecięce kluby), jak i dorosłych, którzy chcą odpocząć od codziennego zgiełku. Z hotelu rozciąga się niesamowity widok na Zatokę Perską, Palm Jumeirah, Dubai Marina i Ain Dubai.

Pod koniec marca 2021 r. kurort ustanowił dwa nowe rekordy Guinnessa. To właśnie w dubajskim hotelu Address Beach Resort znajdują się:

  • najwyżej położony odkryty basen typu infinity (na 77 piętrze, na wysokości 294 m), z którego rozciąga się niesamowity widok na Zatokę Perską, wyspę Bluewaters i Palm Jumeirah.
  • najwyżej na świecie położone mieszkalne piętro skybridge, łączące dwie hotelowe wieże (również na wysokości 294 m).

Chris Newman, rzecznik Emaar Hospitality Group, mówi: „Cieszymy się, że mogliśmy otworzyć pierwszy nadmorski obiekt marki Address, położony w jednej z najpopularniejszych lokalizacji w Dubaju, uwielbianej zarówno przez mieszkańców, jak i turystów”. „Najnowocześniejsza konstrukcja budynku i zastosowanie niespotykanych wcześniej udogodnień wyznaczają nowe standardy w luksusowym stylu życia i dubajskiej gościnności” dodaje Federico Rota, zastępca dyrektora generalnego Al Ain Holding.