Polonus, narodowy przewoźnik autokarowy oraz operator Dworca Autobusowego Warszawa Zachodnia podsumował ubiegły rok działalności największego węzła przesiadkowego w Polsce. Z infrastruktury dworcowej skorzystało rekordowe 3 miliony pasażerów, co stanowi wzrost aż o 50% rok do roku! Również system obsługi oraz sprzedaży biletów Dworzec Online zaliczył znaczące wzrosty – ponad 2,5 miliona wygenerowanych biletów, 48% wzrost wartości sprzedaży oraz 50% wzrost liczby kursów w ofercie. Dodatkowo sprzedaż w biletomatach była większa niż rok wcześniej aż o 716%!  

Ubiegły rok pokazał, że ciężka i wytrwała praca całego zespołu przynosi wymierne efekty. Aż 3 miliony pasażerów zostało odprawionych na naszym Dworcu, co stanowi wzrost aż o 50% w stosunku do ubiegłego roku! Dzięki naszemu systemowi Dworzec Online wygenerowaliśmy ponad 2,5 miliona biletów o wartości prawie 50% wyższej niż w 2017 r. O połowę także zwiększyła się liczba kursów w naszej ofercie sprzedażowej. To doskonały wynik, idący pod prąd trendom widocznym w branży. – mówi Maciej Acedański, Prezes Zarządu Polonus. 

 

Znajdujący się przy Alejach Jerozolimskich 144 w Warszawie Dworzec Zachodni to największy w Polsce węzeł komunikacyjny. Z zarządzanego przez spółkę Polonus dworca w ubiegłym roku skorzystały 3 miliony podróżnych, którzy mogli skorzystać z ponad 130 000 odjazdów autokarowych z Dworca.

 

Do zarządzania Dworcem oraz sprzedażą biletów Polonus korzysta z własnego innowacyjnego systemu Dworzec Online. W systemie znajduje się oferta ponad 250 przewoźników, którzy tylko dzięki niemu sprzedali ponad 2,5 miliona biletów. Ich wartość względem 2017 roku wzrosła o 48%. To dobra wiadomość także dla podróżnych, którzy na portalu dworzeconline.pl mogą wybierać spośród niezwykle bogatej oferty połączeń, która tylko w ostatnim roku powiększyła się o 50%.

 

System wspiera także nowoczesne kanały sprzedaży biletów. Niespotykaną wcześniej popularnością cieszyły się zainstalowane na terenie Dworca biletomaty umożliwiające szybki i bezgotówkowy zakup biletu. W 2018 roku sprzedaż w biletomatach była większa niż rok wcześniej aż o 716%!

 

Więcej informacji znaleźć można nawww.pksPolonus.pl, www.PolonusPartner.pl, www.DworzecOnline.pl oraz www.zdo.pl