Już ponad 55 milionów pasażerów samodzielnie komponuje trasy lotów, wybierając na własną rękę najbardziej korzystne przesiadki i połączenia u różnych operatorów. To tzw. virtual interlining – niezwykle popularny ostatnio trend w branży turystycznej. Dzięki samodzielnemu łączeniu kilku ofert lotniczych można sporo zaoszczędzić. Taki proces wymaga jednak odrobiny pracy i dobrego wyczucia czasu. Obserwując ten trend, dwie polskie firmy postanowiły wyjść naprzeciw oczekiwaniom podróżników i opracować zaawansowany technologicznie system umożliwiający szybkie znalezienie najkorzystniejszych ofert podróży. 

 

 

Jeszcze w tym roku, dwie polskie spółki Daftcode i Flyhacks opracują rozwiązanie, które umożliwia zintegrowanie niezależnych lotów, tworząc jedną, ciągłą podróż z optymalnym czasem na przesiadkę. Flyhacks to jedno z najmłodszych przedsięwzięć działającej od ponad 10 lat grupy FRU.PL. Już teraz firma oferuje m.in. przesiadki pomiędzy Ryanair i Wizzair, jednak partnerstwo z Daftcode ma pozwolić użytkownikom jeszcze dogłębniej przeanalizować dostępne loty, a w konsekwencji – sporo zaoszczędzić.

 

– Oddzielne transakcje są atrakcyjne cenowo, ale wyszukiwanie i kombinowanie ze sobą lotów bezpośrednio przez podróżujących jest bardzo czasochłonne i nie daje gwarancji bezkosztowej kontynuacji podróży np. w przypadku opóźnienia lotu przesiadkowego. We Flyhacks jest inaczej. Spośród tysięcy możliwych kombinacji wyszukujemy najkorzystniejsze opcje podróży. Nasi użytkownicy za pomocą paru kliknięć dokonują pewnych transakcji zakupu u kilku przewoźników jednocześnie, nie martwiąc się o nagłą zmianę ceny. Nie tylko wyszukujemy połączenia tańsze nawet o 80%, ale też otaczamy naszych klientów pełną opieką i zapewniamy im bezpłatnie alternatywne loty w przypadku opóźnienia lub odwołania samolotu na którymś z odcinków podróży – mówi Jarosław Adamski, współzałożyciel Flyhacks i FRU.PL.

 

Algorytm wysokich lotów

System Flyhacks agreguje dane od różnych, niepowiązanych ze sobą przewoźników w czasie rzeczywistym, oferując aktualnie dostępne miejsca na poszczególne loty oraz bieżące ceny. Tak zaawansowane wyszukiwanie potrzebuje bardzo sprawnej i stale ulepszanej technologii. Aby zbudować i wdrożyć bardziej wydajny algorytm dla swojej wyszukiwarki lotów, Flyhacks właśnie wszedł we współpracę z Daftcode – firmą, która specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu biznesów technologicznych.

 

Daftcode wraz z Flyhacks opracują algorytm, który integruje niezależne loty, tworząc jedną, ciągłą podróż z optymalnym czasem na przesiadkę. Użytkownicy Flyhacks już pod koniec tego roku będą mogli korzystać z nowej wersji serwisu i za pomocą kilku kliknięć na platformie online wybierać loty na wielu trasach, na całym świecie. W dalszej fazie spółki będą współpracować również biznesowo i marketingowo. – Nasz nowy partner tylko w ostatnich czterech latach wypuścił na rynek kilkanaście startupów, w tym te specjalizujące się w big data. Wiemy, że wspólnie możemy osiągnąć więcej – komentuje Michał Wrodarczyk, drugi ze wspólników we Flyhacks i FRU.PL.

 

Polska technologia na światowym rynku turystycznym

Platforma już teraz służy kilku tysiącom pasażerów miesięcznie w Polsce, Francji, Niemczech, Hiszpanii i Norwegii. Klienci wybierają Flyhacks z uwagi na wygodę użytkowania oraz realne oszczędności, jakie im przynosi.

 

– Technologie dla branży turystycznej to bardzo ciekawy i dynamiczny rynek, dlatego cieszymy się na współpracę z doświadczonym na tym polu FRU.PL – mówi Paweł Seweryn, CEO Daftcode. – Razem rozwiniemy Flyhacks tak, aby był jeszcze dokładniejszym i szybszym narzędziem do rezerwacji połączeń. Osiągnięcie tego celu będzie możliwe nie tylko dzięki współpracy z samym Daftcode, ale również dzięki integracji systemu Flyhacks z technologiami, które powstały w startupach z naszej grupy. W efekcie pasażerowie będą rezerwować sprawniej, płacić mniej i zdecydowanie bezpieczniej.