Głos Seniora oraz Fundacja Zdrowie Poprzez Sport zapraszają na Dzień Zdrowia Seniora, który odbędzie się 7 kwietnia 2017 roku w Bibliotece Narodowej w Warszawie. Celem wydarzenia jest promocja świadomego żywienia i aktywnego stylu życia wśród osób po 60 roku życia. Podczas Dnia Zdrowia uczestnicy będą mogli skorzystać z serii bezpłatnych wykładów i badań

 

Konferencja popularnonaukowa Dzień Zdrowia Seniora będzie miała miejsce w Bibliotece Narodowej w Warszawie, w dniu 7 kwietnia 2017 roku, czyli w Światowy Dzień Zdrowia, uchwalony przez WHO w celu zwrócenia uwagi na główne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.Wydarzenie skierowane jest do seniorów oraz osób zainteresowanych zdrowym stylem życia. Organizując panele dyskusyjne z uznanymi ekspertami i ciekawymi moderatorami chciano edukować i motywować do świadomego dbania o zdrowie. Do realizacji Programu zaproszono organizacje i instytucje z dużym doświadczeniem w popularyzacji edukacji prozdrowotnej.

 

Wstęp na konferencję jest bezpłatny, a program konferencji przewiduje cykl wykładów na temat profilaktyki zdrowotnej (prewencja w zakresie chorób słuchu i serca, informacje na temat bezpiecznego zażywania środków leczniczych oraz dostępnych metod rehabilitacji) oraz serię bezpłatnych badań (podstawowych, dermatologicznych, kardiologicznych, diabetologicznych). Podczas wydarzenia każdy uczestnik będzie miał możliwość wyrobienia Ogólnopolskiej Karty Seniora oraz nabycia aktualnego numeru Magazynu Głos Seniora.Udział w Dniu Zdrowia Seniora jest szansą na nawiązanie nowych kontaktów z ciekawymi ludźmi, którzy zainteresowani są tematem zdrowia, aktywnością fizyczną, harmonią oraz poprawą jakości życia i chętnie dzielą się swoją wiedzą i zdobytymi doświadczeniami.

 

Dzień Zdrowia Seniora został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, Ministerstwa Zdrowia,  Ministerstwa Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego orazZwiązku Artystów Scen Polskich.

 

Partnerami wydarzenia są Stowarzyszenie Kilimandzaro, Warszawska Rada Seniorów oraz Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, WOSEBA Sp. z o.o.

 

 

Program wydarzenia:

11:00 – 11:30 Wystąpienia przedstawicieli patronów honorowych oraz organizatorów
11:30 – 15:30 Prezentacje Dnia Zdrowia Seniora:
11:30 – Bezpłatne Leki dla Seniorów
11:50 – Dbaj o słuch
12:10 – Rehabilitacja narządów ruchu
12:30 – Serce masz tylko jedno, Nałęczów
13:00 – 13:20 – przerwa
13:20 – Zażywaj leki bezpiecznie
13:40 – Truchtajmy, Marek Pilch, Mistrz Polski 60+, maratończyk
14:00 – Taniec lekiem na samotność – DJ WIKA
14:20 – Dodatkowy wykład
14:40 – Stowarzyszenie Kilimandżaro
15:00 – 15:30 – przerwa
15:30 – 16:30 Panel dyskusyjny: Senior zdrowy, to senior aktywny i kreatywny
               

wśród gości:

-prof. nzw. dr hab. Ewa Kozdroń – prezes Europejskiego Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej50+
-dr hab. Anna Kowalewska, Katedra Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii UW
-DJ Wika Wirginia Szmyt
-Hanna Piekarska – Stylowa Seniorka dr hab. n. med. Bolesław Samoliński, ekspert w dziedzinie zdrowia publicznego / UW, Fundacja na rzeczZdrowego Starzenia się

16:30 – 17:00 Przerwa kawowa
17:00 – 18:15 Panel dyskusyjny: W zgodzie z naturą, czyli jak żyć zdrowo w środowisku miejskim
18:20 – 19:35 Panel dyskusyjny: Aktywność fizyczna: moda, potrzeba, konieczność?
19:40 – 21:00 Panel dyskusyjny: W poszukiwaniu zagubionego szczęścia, czyli jak zadbać o równowagę w życiu

 

BEZPŁATNE BADANIA:
W trakcie wydarzenia, na foyer dostępne będą bezpłatne badania słuchu (w godz. 11:00 – 17:00), ciśnienia krwi, tkanki tłuszczowej i BMI oraz pomiar glukozy z krwi.