Wyspa Fuerteventura, znana jako „Plaża Wysp Kanaryjskich”, oferuje odwiedzającym możliwość pływania i korzystania z najlepszych plaż w Europie.

Plaże Fuerteventury są chyba najlepszymi plażami na Wyspach Kanaryjskich i, bez wątpienia, jednymi z najlepszych w Europie. Z północy na południe, od El Cotillo do półwyspu Jandía (ogromna plaża sama w sobie), wyspa Fuerteventura oferuje nieograniczone możliwości, tak że nie trzeba zazdrości sielankowych obrazów Karaibom, które utknęły w zbiorowej wyobraźni. W przeciwieństwie do wysp położonych bardziej na zachód, tutaj wulkaniczny czarny piasek ustępuje drobniutkemu żółtemu piaskowi, który przywołuje na myśl niedaleko położoną Saharę.

Następnie pokażemy nasz ranking 10 najbardziej popularnych plaż. Zaczynamy!
1. Cofete
Plaża w Cofete to czyste marzenie: złoty piasek, unikalny krajobraz i bez wątpienia jej ludzie.

Nie jest to plaża z najlepszym dostępem, ale z pewnością jest to dziewiczy raj, który sam w sobie sprawi, że podróż na Fuerteventurę nigdy nie umknie z pamięci. Otoczona górami, zwykle odwiedzana przez niewiele osób (właśnie ze względu na swoją odległość od ośrodków turystycznych i trudny dostęp), jest idealnym miejscem na odpoczynek z widokiem na Atlantyk. Znajduje się na południu wyspy, na półwyspie Jandía i jest także częstym miejscem uwalniania żółwi.

2. Grandes Playas de Corralejo
Las Grandes Playas są tworzą wraz z Parkiem Naturalnym duszę kurortu turystycznego Corralejo.

Wszystkie plaże należące do Grandes Playas de Corralejo, w północnej części wyspy, w gminie La Oliva, spełnią najśmielsze oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Jest to seria plaż i zatoczek o drobnym złotym piasku i przejrzystej wodzie o zielonkawych odcieniach, na których znajdują się plażowe bary i które oferują zakątki dla każdego: od rodzin z dziećmi po miłośników sportów wodnych. Miasteczko Corralejo oferuje każdego rodzaju turystyczne wygody, hotele i apartamenty, które czynią go jednym z ulubionych miejsc turystów.

3. Sotavento
Plaża Sotavento jest plażą-jeziorem Fuerteventury idealnie przystosowaną do uprawiania sportów wodnych, także dla początkujących.

Plaża Sotavento, na półwyspie Jandía na południu wyspy, jest typową plażą z pocztówki: drobny, złoty piasek i krystalicznie czysta woda, spokój i zielone odcienie wody. Obszar ten liczy w sumie prawie 10 km długości i ma kilka wejść. Plaże Sotavento charakteryzują się również obecnością jeziora, które tworzy się między brzegiem i paskiem piasku wznoszącego się na wysokości pomiędzy 100 do 400 metrów od niego, tworząc idealne miejsce do wtajemniczenia dla osób uprawiajacych sporty wodne.

4. La Concha (wysepka Islote de Lobos)
Jako wysepka, La Concha jest małą plażą, ale powinni ją zobaczyć i zażyć w niej kąpieli morskiej ci, którzy podróżują promem.

Wysepka Lobos (Islote de Lobos), do której można dotrzeć z portu Corralejo, gdzie kilka firm oferuje przejazd promem w ciągu dnia (najlepiej jest wypłynąć w pierwszych godzinach i wrócić wczesnym popołudniem, by móc zaliczyć całą wysepkę, oferuje dwa kąpieliska, których nie można pominąć. Jedna z nich to mała plaża La Concha, z żółtym piaskiem, wszechobecnym spokojem i całkowicie zabezpieczona przed falami. Idealna na spędzenie kilku ostatnich godzin na wyspie przed powrotem do Corralejo.

5. Puertito de Lobos (Mała marina Lobos, wysepka Islote de Lobos)
Mała marina Lobos: idealna, by usiąść w jej naturalnym otoczeniu i cieszyć się Atlantykiem. Zakątek jak z pocztówki.

Poza plażą La Concha, Lobos ma małą marinę, która nie tylko służy nurkom i do cumowania łodzi rybackich, ale także tworzy naturalny basen, gdzie można usiąść, pływać lub bawić się i, krótko mówiąc, cieszyć się jej ciepłą wodą w promieniach słońca. Idealna na relaks przed zjedzeniem dobrej paelli w jedynej na wyspie restauracji, otwartej w sezonie letnim dla wycieczkowiczów. Nieodzowne miejsce dla osób odwiedzających Fuerteventurę.

6. Costa Calma
Plaża Costa Calma jest synonimem turystyki i wypoczynku.

Kolejna plaża, która daje wyspie tytuł najlepszych plaż w Europie. Niewiele ponad dwukilometrowa plaża o bielutkim piasku, usiana palmami. W rzeczywistości, przy pierwszej wizycie w tej położonej w południowej części wyspy, na półwyspie Jandía, miejscowości ma się poczucie trafienia na oazę w samym środku pustyni.

7. Gran Tarajal
Miejska plaża Gran Tarajal przypomina plaże wysp zachodnich przez swój niemalże czarny piasek.

Plaża Gran Tarajal, położona w miejscowości o tej samej nazwie w gminie Tuineje, jest wyjątkiem wśród wielu plaż na wyspie. Nie dziwi więc tutaj, że typowy złoty piasek staje się ciemniejszy, przypominając czarny wulkaniczny piasek takich plaż jak na przykład Teneryfy. Plaża znajduje się w samym sercu miasteczka; posiada wszelkie udogodnienia, by móc spędzić dzień na odpoczynku nie martwiąc się o nic.

8. Esquinzo
Esquinzo, idealna plaża, by sie zagubić… i nie zostać odnalezionym.

Miejsce na odpoczynek o długości 250 metrów i białym piasku, położone w gminie La Oliva, między Plażą Orlą (Playa de Águila) i Małym Przesmykiem (Paso Chico). Obszar ten jest nieco odizolowany, ale piękne środowisko naturalne zarysowujące tę enklawę sprawia, że twoja wizyta tutaj staje się koniecznością. Widok otaczających skał nie ma sobie równych, jest jak z pocztówki.

9. La Concha i jej tysiąc jezior
La Concha, w północnej części wyspy, to plaża usiana kałużami.

Istnieje również Plaża La Concha, podobnie jak plaża wysepki Lobos w północnej miejscowości El Cotillo, miejsca niemalże obowiązkowego dla miłosników surfingu. W rzeczywistości wszystkie plaże El Cotillo oferują mnóstwo możliwości: dla surferów, ale także dla rodzin, dzięki swoim plażom takim jak ta, z kałużami, które przypominają naturalne stawy, specjalnie zaprojektowane dla przyjemności przyjeżdżających gości.

10. Solana del Matorral
W Morro Jable na południu, plaża Solana del Matorral jest kwintesencją plaży turystycznej.

Plaża Solana del matorral-El Sebadal znajduje się na południu wyspy Fuerteventura, w wybitnie turystycznej miejscowości Pájara. W zasięgu około kilometra oddziela bulwar pełen sklepików od nabrzeża tej plaży o żółtym piasku, zalanym ciepłem świecącego słońca, jeden z najbardziej ulubionych bulwarów turystów brytyjskich i niemieckich. Warto tu pstryknąć zdjęcie obok latarni morskiej Faro de Morro Jable, która wciska się w krajobraz plaży.

Tutaj przedstawiamy nasz ranking 10 najbardziej popularnych plaż, ale jeśli chcesz poznać inne plaże na naszych wybrzeżach, możesz to zrobić tutaj: http://visitfuerteventura.es/pl/localizacion-playa/todo/

Co myślisz o naszym rankingu? A może brakuje jakiejś plaży w tym rankingu? Możesz wysłać nam zdjęcie swojej ulubionej plaży na wyspie Fuerteventura na adres: info@visitfuerteventura.es.