Niemiecka Centrala Turystyki (DZT) przyznała Saksonii prawo do organizacji 44. Germany Travel MartTM (GTM) w 2018 roku. W dniu tegorocznej imprezy Jens Huwald, Prezes Bayern Tourismus Marketing GmbH, i Yvonne Coulin, Prezes Congress- und Tourismus-Zentrale Nürnberg z Norymbergi, przekazali jako gospodarze tegorocznej edycji Puchar GTM Bettinie Bunge, prezes Dresden Marketing GmbH

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT):

 

„Drezno, z prawie 900 tys. międzynarodowych noclegów w 2016, należy do szczególnie popularnych miejskich celów turystycznych w naszym kraju. Dlatego szczególnie ucieszyliśmy się na wieść o tym, że stolica Saksonii ubiega się o organizację GTM Germany Travel MartTM. Z osobami odpowiedzialnymi za turystykę w tym mieście łączy nas od wielu lat intensywna, konstruktywna współpraca: Drezno jest regularnie partnerem DZT przy międzynarodowych działaniach marketingowych. Naszą kampanią blogową #youngDresen, przeprowadzoną wspólnie przez DZT i Dresden Marketing, mogliśmy przedstawić metropolię nad Łabą, jako otwarte na świat, międzynarodowe i tolerancyjne miasto. Jesteśmy pewni, że Drezno wykorzysta szansę, jaką daje mu organizacja GTM, żeby wraz ze swoimi pięknymi okolicami zaistnieć w świadomości turystów.”

„W 2018 powitamy na GTM w Dreźnie najważniejszych dziennikarzy i biura podróży z wielu krajów. Będziemy mogli zaprezentować nasze piękne miasto z bogatą historią, wartościową ofertą kulturalną oraz przepiękną Saksonię przed najważniejszymi decydentami z branży turystycznej. Chcielibyśmy podziękować DZT za decyzję na naszą korzyść i zaufanie okazane naszemu miastu”, powiedziała Bettina Bunge.

„Drezno jest żywą tradycją. Drezdeńską duszą miasta zachwycili się nie tylko liczni turyści z Niemiec i zagranicy, ale również naukowcy czy przedsiębiorcy, którzy tutaj żyją, pracują, prowadzą badania naukowe. Dlatego GTM 2018 połączy tradycję z nowoczesnością. Pokażemy nowe miejsca, jak Ostrapark – zaadaptowany dawny obszar poprzemysłowy – ale też popularne turystycznie produkty, jak Drezdeńska Biała Flota, najstarsza flota parostatków na świecie. Dla nas jest szczególnie ważne, aby zaprezentować istotnych aktorów życia miasta: Targi Drezdeńskie, Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Dreźnie i nasze instytucje kulturalne. Nasze przesłanie do wszystkich gości to: „Serdecznie witamy! Drezno cieszy się na wasze przybycie!”, dodała Bettina Burge.

GTM to największe warsztaty turystyki przyjazdowej do Niemiec. Impreza branżowa jest organizowana co roku przez DZT w kooperacji ze zmieniającymi się miastami i regionami partnerskimi. Podczas 3-dniowego wydarzenia spotyka się ok. 300 niemieckich oferentów z ponad 500 przedstawicielami branży turystycznej i dziennikarzami piszącymi o podróżach z ponad 50 krajów świata. Z tej najważniejszej platformy B2B dla niemieckiej turystyki korzystają managerzy biur podróży, by być na bieżąco z najnowszymi trendami turystycznymi w Niemczech, nawiązać nowe kontakty oraz pogłębić już istniejące.