easyJet, wiodąca europejska linia lotnicza, świętuje w Hamburgu historyczny moment w swoich dziejach.

Przyjęcie 250. samolotu typu Airbus A320 w poczet floty przewoźnika odbyło się podczas uroczystej ceremonii w Hamburgu, gdzie easyJet i Airbus świętowali swoją owocną i pełną sukcesów współpracę. W przyjęciu wzięli udział wysocy przedstawiciele wszystkich zaangażowanych firm, wśród nich: Carolyn McCall, dyrektor generalna easyJet, Jean-Paul Ebanga, dyrektor międzynarodowy i dyrektor generalny CMF, Didier Evrard, wiceprezes wykonawczy i dyrektor programowy Airbus, oraz Christopher Buckley, wiceprezes wykonawczy na Europę, Afrykę i Azję-Pacyfik.

250. Airbusa wyróżniono nowym malowaniem przedstawiającym 250 miniaturowych samolotów. Podobnie jak w przypadku poprzednich dostaw dla easyJet, samoloty A320 są wyposażone w najnowsze technologie i system oszczędzania paliwa Sharklets.

„Przyjęcie dostawy 250. Airbusa to dowód, że kontynuujemy naszą misję na rzecz komfortowych i przystępnych cenowo podróży. Ten kamień milowy jest symbolem długoterminowej i owocnej współpracy pomiędzy easyJet i Airbusem. Trudno uwierzyć, że minęły zaledwie 4 lata odkąd świętowaliśmy przyjęcie 200. statku powietrznego. Z chwilą dostawy 250. samolotu, easyJet staje się najmłodszą na świecie linią lotniczą, która w swojej flocie posiada 250 samolotów tego typu. Jesteśmy dumni ,że możemy kontynuować współpracę z tak solidnymi partnerami, jakimi są Airbus i CMF”- skomentowała Carolyn McCall dyrektor generalna easyJet.

easyJet jest wiodącą, europejską linią lotniczą, która oferuje konkurencyjne połączenia lotnicze z największych lotnisk Europy, w korzystnej cenie i z obsługą na najwyższym poziomie. W skład floty powietrznej wchodzi 234 statków, które obsługują ponad 750 tras, latając do ponad 130 lotnisk w 33 krajach świata.
easyJet zajmuje pierwsze miejsce w Europie i czwarte na świecie pod względem wielkości floty samolotów Airbus z jednym przejściem pomiędzy rzędami foteli. Dostawa nowych Airbusów odbywa się średnio co 16 dni a proces ten trwa od września 2003, kiedy to easyJet otrzymał pierwsze modele A319.

Obecnie Airbus realizuje zamówienie na kolejnych 158 samolotów a, sumując wszystkie, do tej pory zrealizowane zamówienia, easyJet okazuje się być trzecim, największym lotniczym klientem firmy.
W skład floty easyJet wchodzi już 85 samolotów typu A320 (180 siedzeń) i 149 modeli typu A319s (156 siedzeń).

„Cieszę się, że mogę być świadkiem kolosalnego wzrostu i sukcesu rynkowego easyJet, jak i z faktu, że easyJet osiągną to wszystko dzięki partnerstwu z firmą Airbus.”- powiedział Didier Evrard, wiceprezes wykonawczy i dyrektor programowy Airbus. „Wielkie inwestycje w samoloty A320, a także duże zamówienie na 100 samolotów typu A320neo, stanowi ogromną gratyfikację dla nas i pokazują zaangażowanie easyJet w inwestowaniu w najbardziej nowoczesne, wydajne i wygodne statki powietrzne”

Linia samolotów A320 jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się na świecie w kategorii samolotów z jednym przejściem. Airbus A320 może się pochwalić przeszło 11,550 zamówień i około 6,500 dostarczonymi maszynami do ponad 315 operatorów i klientów na całym świecie.
 
Lataj z easyJet z Krakowa! Sprawdź aktualną ofertę na www.easyJet.com!
easyJet Polska na Facebooku – zawsze najświeższe informacje.