Wraz z otwarciem swoich krajów na podróżnych, linie lotnicze Emirates i Airlink ogłosiły zawarcie porozumienia interliniowego, rozszerzając zasięg Emirates na Afrykę Południową. Umowa Emirates z Airlink zapewni klientom lepsze połączenia za pośrednictwem bramek w Johannesburgu i Kapsztadzie do ponad 25 krajowych miejsc docelowych w RPA i ponad 20 kierunków w Afryce Południowej. Wyjątkowe połączenia, które umożliwia to nowe partnerstwo, zapewniają klientom opcje dalszej podróży, których nie oferują inne linie lotnicze.

Porozumienie Emirates i Airlink zapewni łatwą podróż z jednym biletem i jednorazową odprawę bagażu pasażerom przesiadającym się z Johannesburga i Kapsztadu do krajowych kierunków (m. in.  Bloemfontein, George, Upington, Nelspruit, Hoedspruit i Port Elizabeth), a także wielu miejsc w całej Afryce Południowej (Gaborone, Kasane, Vilanculos, Maun, Victoria Falls, Maputo, Windhoek, Harare, Lusaka, Ndola, Bulawayo i Livingstone).

Klienci mogą zarezerwować swoją podróż na pokładzie w obu liniach na stronie emirates.com, za pośrednictwem internetowych biur podróży oraz lokalnych biur podróży.

W Emirates bardzo cieszmy się na możliwość współpracy z Airlink w ramach nowej umowy między liniami, która pomoże nam wzmocnić naszą obecność i zapewnić klientom większy wybór, elastyczność i ulepszone połączenia w 45 miastach w Afryce Południowej. Jesteśmy zaangażowani w naszą działalność w Południowej Afryce. Wciąż szukamy sposobów na poszerzanie naszej sieci dla klientów i pomagamy im czerpać korzyści z różnorodnych opcji podróży.

Umowa interliniowa, która weszła w życie z firmą Airlink, to dopiero początek dalszej współpracy i nie możemy się doczekać, aby odkryć więcej możliwości poszerzenia zakresu naszego partnerstwa w przyszłości – komentuje nowe partnerstwo Tim Clark, prezes linii Emirates.

Jesteśmy dumni i podekscytowani naszą nową umową handlową z Emirates. Głęboko szanujemy linię lotniczą, jej wartości i globalny zasięg. Jesteśmy przekonani, że ta relacja zapewni klientom lepsze możliwości podróży, biorąc pod uwagę zaprojektowaną łączność, która zostanie umożliwiona na międzynarodowym portów lotniczych w Tambo i Kapsztadzie. Oferta miejsc docelowych Airlink obejmuje większość kluczowych punktów w Afryce Południowej, takich jak Kapsztad, Durban, Port Elizabeth, East London, Bloemfontein, Harare, Lusaka, Maputo, Gaborone, Windhoek i wiele innych – dodaje Rodger Foster, CEO Airlink.

Linie Emirates wznowiły loty do Johannesburgu i Kapsztadu 1 października, a od 8 października do Durbanu, jednocześnie wprowadzając zaostrzone środki bezpieczeństwa we wszystkich pokładowych i naziemnych punktach styku. Linia lotnicza nadal buduje popyt na rynku, łącząc klientów przez Dubaj z blisko 100 kierunkami, a także oferując więcej możliwości połączeń w Południowej Afryce i poza nią, dzięki partnerstwu z liniami lotniczymi, takimi jak Airlink.

O Airlink

Na samolotach Airlink znajduje się ikona ptaka z rodziny nektarników. To prywatna, regionalna linia lotnicza obsługująca rozległą sieć kierunków w całej Afryce Południowej. Obecnie działa niezależnie, zgodnie z własnym, unikalnym kodem lotu 4Z, oferuje swobodę, wybór i dużo możliwości podróżowania. To największa linia w Południowej Afryce, mierzona liczbą lotów. Airlink ma ponad 50 komercyjnych odrzutowców działających w całej Afryce Południowej. W ubiegłym roku linia odbyła 63 000 rejsów i przewiozła 2 miliony klientów, na 55 trasach do 39 miejsc docelowych w 9 krajach afrykańskich i na Wyspie Świętej Heleny.

O Emirates

Od momentu założenia w 1985 r. linie Emirates otrzymały ponad 500 międzynarodowych nagród za niezrównanej jakości obsługę pasażera.

Linie mają siedzibę w Dubaju, jednym z niewielu miast na świecie, które realizuje politykę otwartych przestworzy, i obok 150 innych linii lotniczych prowadzą działalność na zasadach swobodnej i uczciwej konkurencji.

Flota linii składa się z 270 szerokokadłubowych maszyn, w tym 12 samolotów towarowych, i należy do najmłodszych w przestworzach. Obecnie linie Emirates oczekują na dostawę 214 samolotów.

Linie Emirates obsługują loty w 157 kierunkach w 83 krajach Europy, Ameryki Północnej i Południowej, Bliskiego Wschodu, Afryki, Azji Południowej, Dalekiego Wschodu i Australazji.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com