Około 50 km od Krakowa znajduje się miejsce, które każdy amatorRoller Coasteri mocnych wrażeń powinien odwiedzić chociaż raz. Rodzinny Park RozrywkiEnergylandiaw Zatorze rozpoczął właśnie czwarty sezon swojej działalności, a wraz z nim ma do zaoferowania aż 19nowych, wyjątkowych atrakcji! Co nas czeka w tym roku?

 

JungleAdventure

 

W tym sezonie w Energylandii przybędzie największa dzika rzeka w tej części Europy, to młodsza siostra istniejącej już wodnej atrakcji Atlantis. Spektakularne efekty specjalne, dzikie wiry, kaskady, wodospady oraz szybkie nurty nie pozostawią miejsca na nudę. PrzejażdżkaJungleAdventure, która czynna będzie w letnie miesiące, to emocjonująca przygoda, na którą warto wybrać się z przyjaciółmi lub rodziną – okrągłe pontony mieszczą 9 osób gotowych na wodne orzeźwienie i solidną dawkę emocji. 

 

WaterCoasterSpeed

 

Ten najwyższy i najszybszy na świecie (!) wodnyRoller Coasterbijący wszystkie możliwe, światowe rekordy wysokości i prędkości w swojej kategorii dostępny będzie już w wakacje! Zjawiskowe połączenie rollercoastera i przejażdżki wodnej to atrakcja wznosząca pasażerów na ponad 60 metrów wysokości i osiągająca prędkość około 110 km/h!

 

Mayan

 

Ten podwieszanyRoller Coaster o wysokości solidnego 10-piętrowego wieżowca, zapewni amatorom adrenaliny dawkę wrażeń, jakich oczekują. Podczas przejażdżkiMayan,można bowiem odczuć przeciążenia rzędu 5G, podobne do tych, jakie towarzyszą pilotom odrzutowców F16 czy bolidu wyścigowego. Pięć inwersji przy prędkości 80 km/h to gwarancja zadowolenia dla każdego wielbiciela szybkichRoller Coasterów.Mayanto największe tego typu urządzenie w naszej części Europy. 

 

WaterPark

 

Nie samą adrenaliną człowiek żyje – po ekstremalnych przejażdżkach gościeEnergylandiimogą orzeźwić się w Water Parku,czyliwodnej strefie z powierzchnią basenową mierzącą 1800 m2, wyposażoną w wodospady, zjeżdżalnie oraz statek i skały, czyli specjalnie zaprojektowaną scenografię! Ponad to znaleźć tu można piasek, palmy, leżaki oraz dwa punkty gastronomiczne z jedzeniem i napojami. To doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi i każdego, kto chce przenieść się marzeniami w gorący świat tropików. 

 

Strefa Familijna

 

Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. W strefie familijnej na odwiedzających czeka mnóstwo niespodzianek. Można na przykład przenieść się do czarującej szwajcarskiej wioski, lub przez chwilę poczuć się… Wikingiem! W strefie tej nie brakuje takżeRoller Coasterów i innych emocjonujących atrakcji. Tegoroczną nowością będzieAnaconda– spływ dużą łodzią nurtem dzikiej rzeki naszpikowanej wodospadami i innymi niespodziankami. Warto odwiedzićEnergylandięspecjalnie dla rodzinnej przejażdżkiAnacondą! Nic nie łączy ludzi tak jak wspólna zabawa i emocje!