Internetowe Centrum Podróży eSKY.pl nawiązało współpracę z sześcioma, największymi portami lotniczymi w Polsce. W sezonie wakacyjnym (od lipca do końca września 2014) w lotniskowych kanałach offline – banery i video, oraz w kanałach online – wifi, emitowane są reklamy serwisu.

– Dlaczego właśnie lotniska? Chcemy być tam, gdzie są nasi klienci. Ci którzy już wybierają się w podróż, ale też ci, którzy ją właśnie planują, a obecnie witają lub żegnają swoich bliskich – tłumaczy Tomasz Kaczmarek marketing manager eSKY.pl – Lotniska, na których można zobaczyć nasze reklamy, obsługują rocznie 87 proc. ruchu lotniczego w Polsce, a w okresie wakacyjnym jest to ponad 4,4 mln podróżnych. W każdym przypadku zwracamy się bezpośrednio do potencjalnych klientów – przykładowo na krakowskich Balicach komunikujemy „Kraków już wybrał, kolej na Ciebie!”, spersonalizowany przekaz jest unikalny i łatwiej zapamiętywalny.

Reklamy serwisu eSKY.pl emitowane są na:
•    Lotnisku im. Fryderyka Chopina w Warszawie
•    Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku
•    Lotnisku im. Jana Pawła II w Krakowie
•    Lotnisku Katowice Pyrzowice
•    Lotnisku Poznań Ławica
•    Lotnisku Warszawa Modlin

Na każdym z nich można spotkać banery reklamowe marki w halach odlotów – czyli miejscach o największym natężeniu komunikacyjnym oraz przy check’inach. W gdańskim porcie lotniczym serwis prezentuje się na największej przestrzeni reklamowej, jaka jest w Polsce wewnątrz budynku lotniska – jest to blisko 18 metrowy trójkąt reklamowy w hali głównej. Na lotniskowych ekranach multimedialnych, również prezentowane są reklamy marki. Reklamy online można zobaczyć w lotniskowych sieciach wifi, które komunikują, że „eSKY.pl łączy ze światem”.

Dodatkowym wsparciem kampanii są reklamy prezentowane na ekranach multimedialnych w Szybkiej Kolei Miejskiej w Trójmieście oraz w autobusach lotniskowych wożących pasażerów na trasie Warszawa-Modlin.

Z częścią portów lotniczych serwis eSKY.pl poszerzył współpracę i poza działaniami reklamowymi, podpisał też umowy partnerskie, w ramach których na stronach lotnisk znajduje się jego wyszukiwarka biletów.

– Cieszymy się ze współpracy, którą udało się nawiązać miedzy Portem Lotniczym w Gdańsku, a firmą eSKY.pl. Dzięki niej, pasażerowie, którzy latają z Gdańska mają możliwość na naszej stronie zakupić swój bilet, a także ubezpieczenie podróżne – mówi Piotr Licznerski przedstawiciel gdańskiego portu lotniczego – Współpraca trwa od kilkunastu miesięcy i przebiega bardzo dobrze. Ważne jest dla nas to, że każdy z pasażerów kupujących bilet przez wyszukiwarkę na naszej stronie może liczyć na profesjonalne wsparcie ze strony naszego partnera. Nie bez znaczenia jest również to, że wyniki finansowe, które udało nam się osiągnąć są dla nas bardzo satysfakcjonujące.