Długi majowy weekend w górach pełen tradycyjnych smaków Grecji, Francji oraz Włoch. INTERFERIE Aquapark Hotel przygotował dla Gości niezwykłą kulinarną podróż.

Należący do INTERFERIE S.A. hotel w Świeradowie – Zdroju oprócz bogatej oferty wypoczynku i rekreacji szykuje dla swoich Gości, którzy przyjadą na majowy weekend, prawdziwą kulinarną ucztę złożoną z dań wywodzących się z najciekawszych zakątków Europy.

Smaki Europy to pięć dni pełnych kuchennych rozmaitości. Kulinarną podróż wzbogaconą koncertem skrzypcowym rozpocznie romantyczna kolacja inspirowana kuchnią francuską, podczas której nie zabraknie gratin dauphinois czyli tradycyjnej zapiekanki ziemniaczanej, wybornych win z francuskich winnic oraz serów. Słodyczy wieczoru dopełni, przygotowany na bazie kremu z jaj, śmietany i cukru, najbardziej francuski z deserów, czyli crème brûlée. W czwartek, razem z szefem kuchni będzie można poznać słoneczne i kolorowe Włochy, pełne aromatycznych ziół, soczystych pomidorów, różnorodnych makaronów i gnocchi oraz słodkiego tiramisu. W piątek udamy się w śródziemnomorską podróż szlakiem greckich smaków z lekką, a przede wszystkim zdrową kuchnią. Szef kuchni przygotuje popularną musakę, gyros, kaszę kuskus oraz bulgur z dodatkami. W menu tego wieczoru znajdą się także mniej znane dania takie jak souvalki – szaszłyki w różnych odsłonach, gemista – faszerowane pomidory lub kolorowe papryki czy dolmades – potrawa z mięsa i ryżu lub w tradycyjnej wersji z samego ryżu.

– Kulinarną podróż zakończymy pysznie i swojsko, czyli po polsku! Apetyt wszystkich Gości z pewnością pobudzi żur na zakwasie z kiełbasą. Stoły uginać się będą od swojskich wyrobów – wędzonych kiełbas i wędlin, chleba, smalcu i ogórków kiszonych. Kulinarną atrakcją wieczoru będzie zaś pieczone prosie, podane z zasmażaną kapustą – zdradza Gabriel Szafranek, szef kuchni INTERFERIE Aquapark Sport Hotel w Świeradowie – Zdroju.

Wyróżnia go przede wszystkim ciekawa oferta wypoczynku oraz program poprawy kondycji i zdrowia.  Ten jeden z najbardziej popularnych obiektów w Górach Izerskich dba także o wypoczynek i dobrą zabawę Gości. – W ramach pakietu każda osoba powyżej 15 roku życia otrzyma voucher na zabiegi w hotelowym centrum zdrowia i relaksu – informuje Kamila Cielecka, zastępca dyrektora hotelu. Naszym Gościom polecamy także zabiegi dla zdrowia, w szczególności unikalną w Świeradowie Zdroju terapię falami uderzeniowymi. Warto wybrać się także do groty jodowo – solnej, sauny czy na zabiegi terapią manualną. Wszystkim naszym Gościom udostępniamy jedyny w Izerach, nowoczesny Aquapark. Różnorodność wodnych atrakcji zapewni radość zabawy dla całej rodziny niezależnie od wieku i umiejętności pływackich – dodaje.

Majowy weekend w Interferie Aquapark Sport Hotel to gwarancja miłego, a przede wszystkim smacznego wypoczynku dla całej rodziny.

 

***
Interferie S.A. z siedzibą w Lubinie to działająca od 20 lat największa na Dolnym Śląsku spółka branży turystycznej. W zasobach Grupy Interferie znajduje się łącznie 1500 miejsc noclegowych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych nad morzem i w Sudetach. Hotele w górach specjalizują się w ofercie łączącej sport, aktywny wypoczynek i rodzinną turystykę. Ośrodki nadmorskie to przede wszystkim bogata oferta SPA, profilaktyki zdrowotnej oraz wypoczynku sanatoryjno-rehabilitacyjnego. Do Grupy należy również Biuro Turystyczne, które pośredniczy w sprzedaży oferty wypoczynkowej w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich 20 lat ośrodki i hotele Inteferie S.A. przyjęły ponad 7 milionów gości. Interferie promują aktywny wypoczynek łączący relaks z profilaktyką zdrowia.