• W ramach „Premier Pawilonów” Expo 2020 zaprasza gości do odwiedzenia ekspozycji od 22 stycznia do 10 kwietnia 2021 r.
  • Zwiedzający jako pierwsi poznają Pawilon Terra – jedną z najbardziej charakterystycznych budowli Expo.
  • Premiery dają gościom wgląd w to, czego mogą się spodziewać na otwarciu Expo w październiku 2021 r.

Premiery Pawilonów Expo 2020 dają zwiedzającym możliwość poznania Terry – Pawilonu Zrównoważonego Rozwoju, który zostanie udostępniony dla publiczności w dniach 22 stycznia do 10 kwietnia 2021 roku.

W ramach „Premiery Pawilonów” Expo 2020 czasowo udostępnia teren Expo, stwarzając odwiedzającym niepowtarzalną okazję do obejrzenia pawilonów tematycznych. Goście będą mogli zobaczyć zapowiedź tego, co ma dopiero nadejść – Expo 2020 Dubai czyli pierwsze Światowe Expo, które odbędzie się w regionie MEASA (Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji Południowej). Expo 2020 rozpocznie się 1 października 2021 r. i potrwa do 31 marca 2022 r.

Terra – Pawilon Zrównoważonego Rozwoju zostanie otwarty dla publiczności 22 stycznia, zaś Alif – Pawilon Mobilności i Mission Possible – Pawilon Szans zostaną otwarte w późniejszym terminie pierwszego kwartału 2021 roku. Aby odwiedzić pawilony należy dokonać wcześniejszej rezerwacji na expo2020dubai.com/en/pavilions-premiere. Wizyta kosztuje 25 AED (ok. 25 złotych). Słynny pawilon, zaprojektowany przez światowej sławy architektów Grimshaw Architects, stanowi idealny przykład zrównoważonego projektowania budynków. Zbudowany tak, aby nie zużywał ani energii, ani wody, zawiera 1055 paneli fotowoltaicznych rozmieszczonych na dachu o szerokości 130 m oraz kolekcję drzew energii otaczających pawilon. W pawilonie wykorzystywana jest również najnowocześniejsza gospodarka wodna, recykling i alternatywne źródła wody.

Reem Al Hashimy, Dyrektor Generalna Expo 2020 Dubai i Minister Stanu ds. Współpracy Międzynarodowej ZEA, powiedziała: „Cieszymy się, że możemy rozpocząć rok 2021 z tak pozytywnymi wiadomościami. Zapraszamy mieszkańców ZEA jako pierwszych, którzy doświadczą Terry – Pawilonu Zrównoważonego Rozwoju, mającego ogromny wpływ na ludzkość.

Nasze pawilony tematyczne – Szanse, Mobilność i Zrównoważony Rozwój (Opportunity, Mobility and Sustainability) – wzywają do podjęcia wspólnych działań, aby stworzyć lepszą przyszłość dla całej ludzkości”. W styczniu odwiedzający będą mogli odkrywać Terrę i korzystać z wyjątkowych przestrzeni publicznych, m.in. placu zabaw dla dzieci, sklepu z pamiątkami i restauracji. Terra oznaczająca „planetę Ziemię”, zaoferuje niezapomnianą podróż przez niesamowity świat przyrody, w tym interaktywny spacer po leśnych korzeniach, gdzie każdy krok wpływa na „sieci drzew” (wood-wide-web).

Aby zapewnić maksymalną przepustowość pawilonów i optymalne wrażenia, niezbędna jest wcześniejsza rezerwacja biletów online na konkretną godzinę. Nie będzie możliwości kupna biletu na miejscu. Teren Expo będzie można zwiedzać od 22 stycznia do 10 kwietnia 2021 r. w godzinach 15:00-21:00 we wtorki, środy i czwartki oraz od 16:00 do 22: 00 w piątki i soboty. Zakup biletów oraz szczegółowe informacje dostępne na stronie expo2020dubai.com/en/pavilions-premiere. Światowe Expo to platformy współpracy, innowacji i inspiracji. W Expo 2020 weźmie udział ponad 200 wystawców i miliony odwiedzających, aby pomóc w kształtowaniu lepszej i bardziej zrównoważonej przyszłości.