Już w przyszły czwartek 12 czerwca 2014 roku o godzinie 19:30 w Archikatedrze w Oliwie odbędzie się wspaniały koncert „Gdańsk dla Katedry”.

To niepowtarzalna okazja do wysłuchania wspaniałych utworów Bacha i Haendla w pięknym wnętrzu Katedry.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Marszałek Województwa Pomorskiego, Mieczysław Struk oraz Prezydent Miasta Gdańska, Paweł Adamowicz zapraszają na wspaniały koncert Gdańsk dla katedry. Dyrygent Wojciech Rodek, solista Tytus Wojnowicz oraz znakomita Orkiestra PFB zaprezentują nam wspaniałe kompozycje Bacha i Haendla. To wszystko już w czwartek 12 czerwca o godzinie 19:30 w Archikatedrze w Oliwie. Wstęp wolny!

Archikatedra w Oliwie to miejsce cenne dla gdańszczan przede wszystkim ze względu na funkcje sakralne. Jednakże najbardziej znana jest ze wspaniałych rokokowych organów, na których corocznie najznakomitsi muzycy odgrywają wspaniałe koncerty. Jednakże podczas koncertu Gdańsk dla katedry to nie organy będą najważniejszym instrumentem.

Proponowane przez artystów dzieła to Koncert Obojowy F-fur i 2 suita orkiestrowa h-moll autorstwa Jana Sebastiana Bacha oraz dwa przykłady Concerto Grosso Haendla (kompozytor łącznie stworzył ich dwanaście). Żywiołowe i barwne tematy muzyczne oraz wspaniali instrumentaliści gwarantują wspaniały wieczór i ucztę dla ucha.

Dzięki dofinansowaniu ze środków Miasta Gdańska wstęp na koncert jest bezpłatny.

Bilety na pozostałe wydarzenia dostępne są w systemie sprzedaży on-line: www.filharmonia.gda.pl, przez platformę sprzedażową: www.bilety24.pl oraz przez aplikacje mobilną na smart fonach. Szczegóły na: www.filharmonia.gda.pl oraz w kasach PFB (bilety@filharmonia.gda.pl, 58 320 62 62 lub 58 323 83 62).

GDAŃSK DLA KATEDRY

Czwartek, 12. czerwca 2014, godz. 19:30

Archikatedra w Oliwie

Wstęp wolny