Zachwycające krajobrazy i wyjątkowa atmosfera relaksu w zdrowym klimacie przyciąga do Szklarskiej Poręby turystów z Polski i zagranicy. INTERFERIE Sport Hotel Bornit organizują dla swoich Gości niezwykłe wycieczki w góry razem z przewodnikiem.

Karkonosze kojarzymy z najwyższymi szczytami: Śnieżką, Szrenicą, Wielkim i Małym Stawem czy Śnieżnymi Kotłami. Góry Olbrzymie, jak zwykło się je nazywać, skrywają w sobie jednak znacznie więcej tajemnic i uroku. Unikatowa fauna i flora, bogactwo osobliwości przyrody przyciąga tutaj o każdej porze roku zapalonych przyrodników oraz badaczy natury. Pełne baśniowego klimatu zakątki, a w szczególności wąwóz Wodospadu Kamieńczyka – dostrzegli i wykorzystali jako tło filmowe twórcy ekranizacji znanej książki C.S. Lewisa „Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Wodospad Kamieńczyka, który płynie nieopodal  INTERFERIE Sport Hotel Bornit,  to doskonały pomysł na poranny, orzeźwiający spacer.

Na górskim szlaku
Walory i piękne krajobrazy Sudetów najlepiej odkrywać na rozlicznych karkonoskich i izerskich szlakach turystycznych o łącznej długości kilkudziesięciu kilometrów, świetnie przygotowanych także dla rowerzystów. W ramach Szrenickiej Karty Wakacyjnej Goście INTERFERIE Sport Hotel Bornit w Szklarskiej Porębie zupełnie za darmo uczestniczą w górskich wędrówkach z licencjonowanym przewodnikiem. Oferta cieszy się ogromnym zainteresowaniem rodzin z dziećmi oraz grup zorganizowanych, które pod opieką sudeckiego przewodnika poznają urokliwe zakątki gór. –Turyści, którzy do nas przyjeżdżają otrzymują wiele propozycji atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu – informuje Dariusz Lubos, dyrektor INTERFERIE Sport Hotel Bornit. – W każdą sobotę zapraszamy na „Bieganie na śniadanie”, co drugi dzień mamy zajęcia zumby oraz specjalny program dla wzmocnienia zdrowia i sił witalnych. Goście mają do dyspozycji jedyny w Szklarskiej Porębie pełnowymiarowy basen oraz zaplecze sportowe i centrum odnowy biologicznej z sauną i jacuzzi – dodaje.

Przygoda w wymiarze 6D
Szklarska Poręba kusi także bogatą ofertą imprez kulturalnych i sportowych, które uatrakcyjniają pobyt osób w każdym wieku. Najmłodsi chętnie zaglądają do znajdujących się nieopodal INTERFERIE Sport Hotel Bornit wioski indiańskiej, dinoparku lub parku rozrywki Esplanada. W tym ostatnim miejscu czeka na nich między innymi kolejka grawitacyjna o długości ponad 500 metrów, „Wieża emocji” na której poczuć można stan nieważkości oraz ogród dmuchańców. Dinopark położony w scenerii pięknego lasu ze starymi drzewami, naturalnymi blokami skalnymi oraz bujną roślinnością idealnie oddaje klimat sprzed 500 milionów lat. Dla tych, którym nie straszne dinozaury w naturalnych rozmiarach, przygotowano także niezapomniane przeżycia w kinie 6D.

 

***

INTERFERIE S.A. z siedzibą w Lubinie to największa na Dolnym Śląsku spółka branży turystycznej. W zasobach Grupy INTERFERIE znajduje się łącznie 1.680 miejsc noclegowych w hotelach i obiektach wypoczynkowych nad morzem i w Sudetach. Hotele w górach specjalizują się w ofercie łączącej sport, aktywny wypoczynek i rodzinną turystykę. Obiekty nadmorskie to przede wszystkim bogata oferta SPA, profilaktyki zdrowotnej oraz wypoczynku sanatoryjno-rehabilitacyjnego. Do Grupy należy również biuro turystyczne, które pośredniczy w sprzedaży oferty wypoczynkowej w Polsce i za granicą. W ciągu ostatnich 20 lat obiekty i hotele INTERFERIE S.A. przyjęły ponad 7 milionów gości. INTERFERIE S.A. promują aktywny wypoczynek łączący relaks z profilaktyką zdrowia.