Zapraszamy na pokaz multimedialny Anny Kwitowskiej pt.: “Góry Hiszpanii – od Pirenejów po kanaryjskie wulkany”. Pokaz będzie dostępny na naszym kanale streamingowym od czwartku 3 grudnia od godz. 19 do niedzieli 6 grudnia do g. 24. Pokaz odbędzie się w ramach VIII sezonu Spotkań Podróżniczych IN MUNDO, bilet wstępu na pokaz: 18 zł.

KUP BILET NA POKAZ

Dodatkowo, 3 grudnia o godz. 20:30 spotkamy się z Anną Kwitowską #Live na naszym FB. Serdecznie zapraszamy!

Wydawałoby się, że Pireneje i Wyspy Kanaryjskie to dwa różne światy jeśli chodzi o smakowanie turystyki górskiej. Łańcuch oddzielający Francję od Hiszpanii postrzegany jest jako miejsce zarezerwowane wyłącznie dla doświadczonych wędrowców. Z kolei Wyspy Kanaryjskie kojarzą się głównie z plażami i wydeptanymi ścieżkami, na których niewiele nas zaskoczy. Czy faktycznie tak jest?
W ostatnim czasie udało nam się odwiedzić trzy pirenejskie parki narodowe, a także góry Teneryfy, Gran Canarii i La Palmy. Wszędzie znaleźliśmy wymagające trasy, zniewalające widoki i moc wrażeń. Na górskich szlakach w obu rejonach spędziliśmy łącznie 25 dni. W Pirenejach przemierzyliśmy Kanion Ordesy – jeden z najbardziej spektakularnych kanionów w Europie, którego potężne ściany kojarzą się z górami Ameryki Północnej. Wędrowaliśmy wielodniowym szlakiem Carros de Foc, odwiedzając katalońskie schroniska. Szlaki Kanarów okazały się równie piękne widokowo, a różnorodność krajobrazów nawet większa. Wulkaniczna kaldera El Teide czy lapalmiańska Droga Wulkanów mienią się odcieniami brązu, czerwieni i złota. A jeszcze piękniejsze okazały się „zielone” części wysp – granie i wąwozy pokryte lasem wawrzynowym, z małymi wioskami wciśniętymi w zbocza gór.

Anna Kwitowska – miłośniczka gór i podróży do miejsc poza utartym szlakiem. Organizatorka trekingów górskich od ponad 15 lat. Za cel swoich wędrówek stara się wybierać rejony dzikie i rzadko odwiedzane, w których człowiek jest zdany na łaskę i niełaskę przyrody. Eksplorowała Pireneje i Atlas Wysoki, dotarła pod północną ścianę Kanczendzongi, przemierzała andyjskie ścieżki Peru i Ekwadoru, ale w szczególności upodobała sobie góry Rosji i Azji Środkowej. Podczas długich wędrówek z namiotem zdobywała przełęcze i szczyty Kaukazu, Ałtaju, Sajanów, Tien – szanu, Pamiru i Pamiro – Ałaju. Zawodowo zajmuje się ochroną środowiska. W wolnych chwilach odkrywa ciekawe zakątki Polski i doskonali umiejętność nawigacji w terenie startując w rowerowych maratonach na orientację.

————————————————
Spotkania Podróżnicze „In Mundo”

Program spotkań

Bilety wstępu na pokazy: 18 zł
Przedsprzedaż biletów na pokaz online: https://slajdypodroznicze.ppv-stream.pl/
https://www.facebook.com/events/991592421339386