#AllYouWantIsGreece #VisitGreece

Grecja to o wiele więcej niż tylko letni kierunek podróży! Wybierz Helladę na swoje zimowe ferie i ciesz się ogromnymi możliwościami, które otwierają się przed Tobą! Zima w Grecji czeka na Ciebie z następującą niezmiernie interesującą ofertą:

Sportowe aktywności w dziczy
Duże obszary leśne z ośnieżonymi szczytami, leśnymi trasami i starymi ścieżkami, rwącymi rzekami, nad którymi przerzucone są kamienne mosty, i imponującymi jeziorami tworzą idealną scenerię do niezapomnianych, pełnych wrażeń wypraw podczas zimowych wakacji.

Największe ośrodki narciarskie w kraju znajdują się na zboczach gór: Parnas, Kalawrita, Kaimaktsalan, Vasilitsa, Tria-Pente Pigadia, Pelion i Mainalo. Zaoferują Ci one niepowtarzalne śnieżne przygody w całkowicie białej scenerii.

Podczas wędrówek lub wspinaczki górskiej będziesz cieszyć się naturalnym pięknem górzystych obszarów z licznymi pokrytymi chmurami szczytami i rozbudowaną siecią oznakowanych szlaków turystycznych. Jeżeli kochasz kolarstwo górskie lub jazdę pojazdami z napędem na 4 koła, odkryjesz wiele doskonałych tras, które zawiodą Cię w głąb greckiej przyrody.

Możesz uprawiać sporty wodne w jeziorach takich jak Orestiada, Ioanninon, Plastiras, Kierkini, Vegoritida, a także poobserwować ptaki lub po prostu wybrać się na romantyczny spacer, ciesząc się przy tym widokiem zaśnieżonego krajobrazu odbijającego się w spokojnych taflach wody.

Zimowe wycieczki do greckich malowniczych miast

Pory roku mogą się zmieniać, ale piękno niektórych miejsc pozostaje niezmienne, a nawet uwydatnia się jeszcze zimą! Kastoria, Janina (Ioannina), Metsowo i Karpenisi to cztery miasta, które to potwierdzają.

W Kastorii, w Macedonii Środkowej, jednej z tutejszych perełek, spodoba Ci się wycieczka po spokojnych okolicach jeziora. Wędruj po tradycyjnych dzielnicach miasta, zobacz wspaniałe bizantyjskie zabytki i odwiedź Dispilio z osadą domów na palach pochodzącą z ok. 5000 r. p.n.e.

Janina, stolica regionu Epir, to piękne stare miasto z niesamowitym dziedzictwem kulturowym, imponującymi zabytkami i malowniczymi dzielnicami. Jezioro Pamvotida (Pamvotis), w centrum miasta, jest jedną z tutejszych topowych atrakcji turystycznych, z malowniczą wysepką położoną na środku tafli wody. Poczujesz się tu jak przeniesiony do przeszłości, do epoki tajemnic i mitów. Metsowo to tradycyjne miasteczko, usytuowane na zboczu góry i wzniesione w typowym dla regionu Epiru stylu architektonicznym. Odwiedź imponujące miejsca sztuki i kultury, skosztuj słynnych lokalnych potraw i poczuj, jak rośnie Twój poziom energii podczas uprawiania sportów w okolicznych lasach i górach.

Modne wioski pełne życia

Rozsiane po greckiej prowincji, częściowo przykryte chmurami lub kołdrą z czystego bielutkiego śniegu, urokliwe wioski stanowią miejsce spotkań dla tych, którzy chcą cieszyć się nie tylko wycieczką na wieś, ale także uprawianiem sportów zimowych w dobrych warunkach, i w tym samym czasie bawić się wyśmienicie aż do wschodu słońca w tutejszych klubach nocnych. Arachowa w Środkowej Grecji to najpopularniejszy cel podróży w pobliżu ośrodków narciarskich.

Odwiedź też Zagorochorię (Zagori), w regionie Epiru, grupę 48 tradycyjnych, wzniesionych z kamienia wiosek w centrum tego rejonu Hellady. Będziesz zachwycony cudownymi dziełami natury i człowieka.

Jeżeli wybierzesz pasmo górskie Pelion, z przyjemnością zwiedzisz wioski usytuowane na zboczach gór, gdyż stanowią one doskonały przykład tutejszej tradycyjnej architektury. Znajdziesz tu również interesującą sieć szlaków turystycznych, biegnących pod zapierającym dech w piersiach baldachimem z liści drzew, który został stworzony na górze mitycznych Centaurów.

Materiał powstał we współpracy z GRECKĄ NARODOWĄ ORGANIZACJĄ TURYSTYCZNĄ W POLSCE

Odwiedź nas na Facebooku: facebook.com/visitgreecegr

Zajrzyj na nasz Instagram: instagram.com/visitgreecegr

Zapoznaj się z naszą oficjalną stroną internetową: www.visitgreece.gr

GNTO PL na Facebooku: facebook.com/GNTOpl/