Eurowings nowym operatorem A320
Rada nadzorcza Grupy Lufthansa zatwierdziła zakup dziesięciu samolotów A320ceo dla spółki zależnej Eurowings. Nowe samoloty staną się fundamentem nowego niskokosztowego modelu biznesowego ogłoszonego przez Grupę Lufthansa w lipcu 2014 roku, zgodnie z którym linie Eurowings będą obsługiwać bezpośrednie połączenia w Europie.

Grupa Lufthansa to największy operator samolotów Airbus wśród grup lotniczych – posiada ponad 400 takich maszyn. Jest ona również największym klientem firmy Airbus wśród linii lotniczych – dotychczas zakupiła ponad 580 samolotów Airbus, wliczając ogłoszone dziś zamówienie. Grupa Lufthansa dysponuje obecnie jedną z największych flot samolotów z rodziny A320 na świecie, liczącą prawie 300 samolotów. Linie Eurowings korzystały już z samolotów Airbus A319 w latach 90 i na początku kolejnej dekady.

Rodzina samolotów A320 jest najlepiej sprzedającą się linią produktów wąskokadłubowych na świecie. Dotychczas zamówiono już prawie 11 000 samolotów tego typu, z czego ponad 6 200 dostarczono użytkownikom. Dzięki najszerszej kabinie w tej kategorii samolotów wszystkie modele wchodzące w skład rodziny A320 oferują najwyższy komfort w branży we wszystkich klasach oraz fotele o szerokości 18 cali w standardzie w klasie ekonomicznej. Najnowszy członek rodziny A320, A320neo, wyposażony jest w silniki nowej generacji oraz Sharklety (nowe, duże zakończenia skrzydeł), które razem pozwalają uzyskać 15-procentową oszczędność paliwa. Pod koniec sierpnia tego roku firma Airbus miała potwierdzone zamówienia na ponad 3 250 samolotów A320neo od 60 klientów, co przekłada się na 60-procentowy udział rynkowy w tej kategorii samolotów.