Sieć Hilton Worldwide (NYSE: HLT) podpisała umowę franczyzy z firmą VHM Hotel Management Sp. z o.o. dotyczącą otwarcia drugiego hotelu w Łodzi. Prace nad wielofunkcyjnym budynkiem przy ulicy Piotrkowskiej, w którym znajdzie się również 149-pokojowy hotel, już trwają. Otwarcie obiektu planowane jest na początek 2018 roku.


Ponad dwa lata temu, sieć Hilton Worldwide otworzyła w Łodzi, trzecim największym mieście w Polsce, swój pierwszy hotel pod marką DoubleTree by Hilton. Obecnie DoubleTree by Hilton Lodz to wiodący, wyższej klasy hotel, który cieszy się niesłabnącą popularnością. W ciągu ostatnich tygodni, obiekt był między innymi gospodarzem pokazów, organizowanych w ramach łódzkiego tygodnia mody Fashion Philosophy Fashion Feek Łódź. Zapowiadany nowy hotel Hampton by Hilton Lodz zapewni odwiedzającym możliwość pobytu w samym centrum miasta w przystępnej cenie.

 

Patrick Fitzgibbon, Starszy Wiceprezes ds. Rozwoju na teren Europy i Afryki w Hilton Worldwide, skomentował podpisanie umowy następująco: „Tylko 10% obiektów działających na łódzkim rynku to znane, markowe hotele, więc mamy poczucie, że ten segment nie jest jeszcze w pełni reprezentowany. Wciąż obserwujemy popularność, jaką cieszy się nasz hotel DoubleTree by Hilton Lodz i cieszymy się, że w tak krótkim czasie stał się wiodącym hotelem wyższej klasy. Natomiast Hampton by Hilton Lodz to dla nas okazja do wsparcia rynku obiektów klasy ekonomicznej.”

 

Zapowiadany, wielofunkcyjny obiekt będzie znajdował się przy ulicy Piotrkowskiej, największym deptaku Europy, w urokliwym otoczeniu dziewiętnastowiecznej architektury. Odwiedzający, w odległości zaledwie kilku kroków, znajdą wiele sklepów i restauracji, a dogodne położenie hotelu sprawi, że będzie on doskonałą bazą do zwiedzania miasta. Oprócz hotelu, budynek pomieści 2 tys. m kw. powierzchni komercyjnej na półpiętrze, 21 tys. m kw. przestrzeni biurowej i dodatkową powierzchnię 2 tys. m kw. przeznaczoną do celów komercyjnych.

 

Wojciech Popis, Dyrektor Zarządzający w spółce VHM Hotel Management, zarządcy hotelu skomentował: „Jest nam niezmiernie miło współpracować z siecią Hilton Worldwide nad otwarciem hotelu Hampton by Hilton Lodz. To już nasz drugi wspólny projekt po hotelu Hampton by Hilton Gdansk Old Town. Uważamy, że Łódź to idealne miejsce na dalszy rozwój obiektów, które łączą rozpoznawalne na całym świecie marki ze słynną, polską gościnnością.”

 

George Mula, Prezes firmy Integrated Finance Group Sp. z o. o. i Dyrektor spółki Bacoli Properties, właściciela terenu, reprezentujący zarówno inwestora, jak i spółkę Master Management Group, dewelopera realizującego projekt, również wyraził swoje zadowolenie: „Jesteśmy bardzo wdzięczni za dotychczasową współpracę i pomoc, jaką otrzymaliśmy od władz miasta w realizacji tego wyjątkowego projektu, usytuowanego w samym centrum miasta, na przeciwko nowo otwartego przystanku Piotrkowska Centrum. Dzięki owocnej współpracy będziemy w stanie stworzyć szczególne miejsce, łączące hotel sieci Hilton Worldwide z najwyższym i, jak uważamy, najlepszym budynkiem biurowym w Łodzi.”

 

W ofercie nowego hotelu znajdzie się funkcjonalna przestrzeń fitness oraz całodobowy bar z przekąskami. Obiekty spod szyldu Hampton by Hilton słyną z tego, że oferują swoim gościom wyjątkowy komfort i usługi wsparte gwarancją 100% satysfakcji z pobytu. Oznacza to, że goście, których oczekiwania nie zostaną spełnione, są zwolnieni z opłat. W portfolio marki znajduje się już ponad 2000 hoteli na całym świecie, które oferują bezpłatne Wi-Fi oraz ciepłe śniadanie wliczone w cenę noclegu.

Phil Cordell, Globalny Dyrektor ds. Wyspecjalizowanej Obsługi oraz Manager marki Hampton by Hilton, dodał: „Portfolio marki Hampton by Hilton w Polsce liczy obecnie 10 hoteli, które już działają lub są w przygotowaniu. Niezmiernie szybko umacniamy wiodącą pozycję marki w średnim segmencie obiektów hotelowych. Nie możemy doczekać się otwarcia hotelu w Łodzi i przywitania pierwszych gości w tym wyjątkowym obiekcie zlokalizowanym w samym centrum miasta.”

Więcej informacji na temat marki Hampton by Hilton znajdą Państwo na stronach www.hampton.com oraz news.hampton.com.