Huczne otwarcie nowego hotelu z 300 pokojami

WARSZAWA, 18 września 2014 r. — Hotel Hampton by Hilton Warsaw City Centre oficjalnie otworzył swoje podwoje: na zorganizowaną z tej okazji 17 września uroczystość przybyło ponad trzystu gości z całego świata.

Przygotowano dla nich wiele atrakcji: występ zespołu rockowego, specjały kuchni polskiej, imponujące widowisko audiowizualne oraz degustację win z transylwańskiej winnicy Liliac. Na gości nowego obiektu czeka 300 pokoi, przyjazna obsługa i wielobarwny wystrój, będący znakiem rozpoznawczym marki Hampton by Hilton. Obiektem zarządza Hilton Worldwide, a jego właścicielem jest austriacka spółka deweloperska S+B Gruppe AG.

Ceremonię oficjalnego otwarcia hotelu, który przyjmuje gości już od czerwca, uświetniło także okolicznościowe oświetlenie fasady oraz wielki, widoczny w całej Warszawie pokaz ogni sztucznych.

Goście hotelu Hampton by Hilton Warsaw City Centre mają do dyspozycji nowoczesne lobby, parking, centrum fitness i całodobową strefę z przekąskami. Rozmieszczone na 17 kondygnacjach pokoje są wyposażone między innymi w łóżko Clean and Fresh Hampton Bed®, 32-calowy telewizor HD, biurko oraz ergonomiczne krzesło. Podróżujący służbowo mogą ponadto korzystać z wydzielonej strefy biznesowej, wyposażonej w komputery i drukarki. W całym hotelu dostępna jest szybka łączność Wi-Fi.

Sieć Hampton by Hilton pojawiła się w Europie niespełna 10 lat temu i zdobyła sobie grono wiernych klientów. W Polsce działają już trzy inne hotele tej marki: w Świnoujściu oraz na lotniskach w Gdańsku i Warszawie. Plany przewidują budowę następnych obiektów w pięciu polskich miastach.

— Z chwilą rozpoczęcia działalności w lecie tego roku hotel stał się ważnym punktem na mapie Warszawy — mówi Jacek Jasiński, dyrektor generalny Hampton by Hilton Warsaw City Centre. — Uroczystość otwarcia odwoływała się do korzeni tego tętniącego życiem miasta. Stanowiła też doskonałą okazję, by zasygnalizować pojawienie się hotelu Hampton by Hilton w samym sercu stolicy, jak również by podziękować za wsparcie i zaufanie naszym współpracownikom i gościom.

— System certyfikacyjny LEED stawia przed obiektami hotelarskimi bardzo wysokie wymagania, dlatego bardzo trudno jest uzyskać w nim wysoką notę. — mówi Reinhard Schertler, dyrektor generalny S+B Gruppe AG. — Mimo to nasze wcześniejsze doświadczenia w realizacji zrównoważonych projektów deweloperskich oraz doskonała współpraca z Hilton Worldwide zaowocowały awansem nowego hotelu na listę Top 10 projektów z całego świata.

Hampton by Hilton Warsaw City Centre znajduje się przy ul. Wspólnej 72, 00-687 Warszawa. W celu uzyskania dalszych informacji i rezerwacji prosimy o kontakt pod numerem 22 3172700. Więcej informacji o sieci Hampton by Hilton można znaleźć na www.hampton.com, www.hiltoneasteurope.com i http://news.hampton.com.

 

-###-

 

O sieci hoteli Hampton
Marka Hampton, obejmująca hotele Hampton Inn, Hampton Inn & Suites oraz Hampton by Hilton, jest często wyróżnianym liderem w segmencie hoteli średniej klasy cenowej. Licząca niemal 1 900 obiektów sieć hoteli Hampton z 188 000 pokojami w 14 krajach wchodzi w skład jednej z największych na świecie sieci hotelowych Hilton Worldwide. Wszystkie hotele Hampton oferują miłe otoczenie i przyjazną obsługę ponad 50 000 pracowników. Łączy je wyjątkowa atmosfera „Hamptonality” i gwarancja pełnej satysfakcji z pobytu w hotelach sieci. Znakomite warunki zakwaterowania oraz dostępne w pokojach udogodnienia takie jak bezpłatna łączność Wi-Fi, darmowe śniadania i najnowsze rozwiązania techniczne w połączeniu z dużą liczbą lokalizacji i jednolitą ofertą sprawiają, że sieć hoteli Hampton jest uważana za lidera w swoim segmencie oraz za jedną z najszybciej rozwijających się marek hotelowych. Więcej informacji o sieci hoteli Hampton można znaleźć w serwisach www.hampton.com lub news.hampton.com, oraz na portalach www.faceboook.com/Hampton, www.Twitter.com/Hampton i www.youtube.com/Hampton.

 

Informacja o S B Gruppe AG

S B Gruppe AG to działająca od ponad 25 lat międzynarodowa spółka deweloperska, która jako inwestor i generalny wykonawca realizuje złożone przedsięwzięcia w całej Europie, między innymi w Wiedniu, Warszawie, Pradze i Bukareszcie. Zespół skupiony wokół inżyniera Reinharda Schertlera i architekta Alfreda Michaela Becka specjalizuje się w planowaniu, nadzorowaniu i marketingu projektów budowlanych o wysokiej jakości. Firma prowadzi obecnie szereg dużych przedsięwzięć w Europie Środkowej i Wschodniej. Na dorobek S B Gruppe AG składa się 850 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej w działających już obiektach, które są owocem inwestycji o łącznej wartości przekraczającej 2,5 mld euro.http://www.sb-gruppe.at

 

Hilton Worldwide

Hilton Worldwide (NYSE: HLT) jest jedną z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych, obejmującą luksusowe i średniej klasy hotele oraz apartamenty tzw. przedłużonego pobytu (extended-stay). Od 95 lat, Hilton Worldwide oferuje podróżującym najlepsze warunki zakwaterowania i obsługę. Sieć firmy składa się z ponad 4200 hoteli oferujących 690 tys. pokoi, zlokalizowanych w 93 krajach. W jej skład wchodzą takie znane marki jak: Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Curio – A Collection by Hilton, DoubleTree by Hilton, Embassy Suites Hotels, Hilton Garden Inn, Hampton Hotels, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton oraz Hilton Grand Vacations. Firma prowadzi także światowej klasy program lojalnościowy Hilton HHonors®. Więcej informacji na temat Hilton Worldwide znajduje się na strony news.hiltonworldwide.com oraz portalach społecznościowych www.facebook.com/hiltonworldwide, www.twitter.com/hiltonworldwide, www.youtube.com/hiltonworldwide, www.flickr.com/hiltonworldwide oraz www.linkedin.com/company/hilton-worldwide.