To specjalne wydarzenie zostało zaplanowane z okazji inauguracji 58. sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich

 

Dzień przed otwarciem sezonu Koncertów Chopinowskich, których organizatorem jest Stołeczna Estrada, warszawiacy i turyści będą mieli okazję wybrać się na niezapomnianą muzyczną przejażdżkę historycznym warszawskim tramwajem. Drogę umili podróżującym ponadczasowa muzyka Fryderyka Chopina wykonywana na żywo przez młodych polskich pianistów.

 

Trzynastego wszystko się może zdarzyć … nawet selfie z Chopinem

 

Historyczny tramwaj z muzyką Chopina wyruszy w trasę w sobotę 13 maja o godzinie 16:00 z przystanku Metro Wilanowska i przejedzie przez Warszawę aż do przystanku Metro Marymont. Tramwaj będzie jeździł do godziny 20:00.

 

Przystanki, na których zatrzyma się chopinowski tramwaj, to:

Metro Wilanowska, Bukowińska, Królikarnia, Malczewskiego, Park Dreszera, Morskie Oko, Dworkowa, Rakowiecka, Pl. Unii Lubelskiej, Pl. Zbawiciela, Pl. Konstytucji, Hoża, Centrum, Metro Świętokrzyska, Królewska, Pl. Bankowy, Metro Ratusz Arsenał, Muranów, Muranowska, Dw. Gdański, Gen. Zajączka, Pl. Inwalidów, Pl. Wilsona, Metro Marymont.

 

Szczegółowy rozkład znajduje się na stronach www.facebook.com/koncertychopinowskie oraz www.facebook.com/StolecznaEstrada.

Prawdziwą niespodzianką dla podróżujących będzie specjalna aplikacja „Selfie with Chopin”, dzięki której będzie można zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z wycieczki tramwajem historycznym.

 

Wycieczka jest bezpłatna, wagon jednorazowo zabiera 28 osób.

 

Tramwajowa pięciolinia

 

W świat utworów Fryderyka Chopina podróżnych przeniosą młodzi, utalentowani pianiści Anna Hajduk i Wojciech Kruczek.

Anna Hajduk jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureatką ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Brała również udział w mistrzowskich kursach pianistycznych, szkoląc swój warsztat pod okiem wybitnych profesorów. Współpracuje z Filharmonią Narodową i prowadzi ożywioną działalność koncertową.

 

Wojciech Kruczek jest laureatem wielu nagród i wyróżnień na konkursach o zasięgu krajowym i międzynarodowym, studentem Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie, współpracownikiem wielu wybitnych pianistów podczas letnich kursów pianistycznych oraz lekcji mistrzowskich.

 

Rozpoczęcie 58. sezonu Koncertów Chopinowskich

 

Wycieczka tramwajem to preludium do tego, co wydarzy się następnego dnia w Łazienkach Królewskich. 14 maja o godzinie 12:00 tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich zostanie rozpoczęty recitalem wirtuoza fortepianu Lukasa Geniušasa. O godzinie 16:00 tego samego dnia wystąpi wybitny polski pianista Dr Konrad Skolarski.

 

W każdą kolejną niedzielę aż do jesieni Łazienki będą rozbrzmiewać ponadczasową muzyką Chopina. W tym roku w Warszawie wystąpią artyści światowego formatu: Lukas Geniušas, Kevin Kenner i Takashi Yamamoto oraz cała plejada młodych polskich gwiazd fortepianu.

 

Stołeczna Estrada, organizator wydarzenia, przygotowała transmisje online z wybranych koncertów chopinowskich. Szczegółowe informacje na temat streamingów będą na bieżąco podawane na Facebooku Stołecznej Estrady www.facebook.com/StolecznaEstrada oraz na profilu Koncertów Chopinowskich www.facebook.com/koncertychopinowskie.

 

Sponsorem 58. Sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich jest Lotnisko Chopina w Warszawie, największy port lotniczy w Polsce i jeden z największych w Europie Centralnej. Istnieje już od 1934 roku. Lotnisko na cześć swojego wybitnego patrona aktywnie popularyzuje Warszawę jako miasto Chopina, a Polskę jako jego ukochaną ojczyznę.

 

Organizatorzy: Stołeczna Estrada, Towarzystwo im. Fryderyka Chopina w Warszawie,

Partnerzy: Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Lotto

Sponsorzy: Lotnisko Chopina w Warszawie, Chodzeń – dealer samochodów Toyota, Lexus, Maserati

Patroni medialni: RMF Classic, Gazeta Wyborcza, Co Jest Grane