Warszawa, 25 sierpnia 2014 – W czasie Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn do miast-gospodarzy imprezy spodziewany jest przyjazd tysięcy turystów. Hotele grupy VI Hotels & Resorts są gotowe na te wydarzenia – zarówno na przyjęcie kibiców jak i drużyn.

W Krakowie sportowe szaleństwo już się rozpoczęło. W dniach 15-19 sierpnia odbył się tam XII Memoriał Wagnera z udziałem 5 czołowych drużyn świata, będący ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata. Chopin Hotel Cracow gościł w tym czasie reprezentacje Chin, Bułgarii i Rosji. Wymagający goście docenili hotel wystawiając bardzo dobre referencje, podkreślali również jego świetną lokalizację w pobliżu nowo oddanej hali widowiskowo-sportowej Kraków Arena. W tym imponującym, mieszczącym 15 tys. kibiców obiekcie odbywać się będą także mecze Mistrzostw Świata. „Otwarcie Kraków Arena w tym roku bardzo nas cieszy” mówi Ewa Nowakowska, General Manager Chopin Hotel Cracow. „Duże imprezy przyciągają do nas gości pragnących komfortowowego pobytu w Krakowie w bliskim sąsiedztwie Kraków Areny i Starego Miasta”.
 

Spośród miast-gospodarzy mistrzostw hotele VI działają w Krakowie, Katowicach i Łodzi. Również tam jest już pełna gotowość do wielkiej sportowej imprezy. Hotele VI w tych miastach spodziewają się znacznej liczby gości przyjeżdżających po to, aby zobaczyć mecz na trybunach i spędzić miły czas w hotelu, zwiedzając miasto. Aby zapewnić im dodatkowe atrakcje angelo Hotel Katowice, andel’s Hotel Łódź i andel’s Hotel Cracow zdecydowały się wykupić licencję na transmisję meczy. Na wszystkich, którzy odwiedzą hotelowy bar w czasie transmisji czekać będą duże ekrany o wysokiej rozdzielczości, bogaty wybór drinków i przekąsek oraz tablice umożliwiające śledzenie wyników. Celem jest stworzenie fantastycznej atmosfery do kibicowania. Przy odrobinie szczęścia będzie to kibicowanie w znakomitym towarzystwie, bo na przykład angelo Hotel Katowice będzie w trakcie mistrzostw gościł siatkarskie drużyny.

 
1. Siatkarze w angelo Hotel Katowice, 2012 © VI Hotels & Resorts
2. Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, Katowice 2012 © VI Hotels & Resorts
3. Pamiątka po piłkarzach,  Chopin Hotel Cracow 2014 © VI Hotels & Resorts
4. Pamiątkowe zdjęcie, Chopin Hotel Cracow © VI Hotels & Resorts

Vienna International Hotelmanagement AG

Vienna International Hotelmanagement AG to grupa hotelarska, która prowadzi i rozwija 38 hoteli oraz 2 projekty hotelowy w 10 krajach (Austria, Czechy, Polska, Chorwacja, Francja, Rumunia, Słowacja, Niemcy, Rosja i Białoruś). W portfolio firmy znajduje się jeden hotel należący do grupy Leading Hotels of the World oraz obiekty miejskie, kompleksy hotelowe, hotele spa & wellness oraz kongresowe. W Polsce Vienna International Hotelmanagement AG aktualnie zarządza 5 hotelami: 4-gwiazdkowymi Amber Baltic Międzyzdroje, andel’s Hotel Cracow, andel’s Hotel Łódź, angelo Hotel Katowice oraz 3-gwiazdkowym Chopin Hotel Cracow Old Town.

www.vi-hotels.com