Największe wydarzenie kolarskie w Polsce, jakim jest 74. Tour de Pologne, dobiegło końca. Ceremonia wręczenia pucharu zwycięzcy tegorocznej edycji miała miejsce w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie rozegrał się także piątkowy, ostatni etap wyścigu

 

-Hyundai sponsorem nagrody głównej 74. Tour de Pologne

-Elegancki SUV – Hyundai Tucson trafił do Dylana Teuns, zwycięzcy 74. Tour de Pologne.

 

 Flotę 57 samochodów do obsługi logistycznej przedsięwzięcia dostarczył Hyundai, będący nie tylko sponsorem głównym wyścigu, ale także fundatorem nagrody dla Zwycięzcy.

 

Nowoczesny i elegancki SUV – Hyundai Tucson trafił do Dylana Teuns. Belgijski kolarz wygrał klasyfikację generalną wyprzedzając Rafała Majkę o dwie sekundy.

 

„To był naprawdę ciężki dzień, tempo było szybkie od samego startu. Musieliśmy czekać aż do finiszu, a ten był bardzo ciężki. Wiedziałem, że muszę być blisko faworytów. W pewnym momencie zostałem trochę w tyle, ale na szczęście był obok mnie Tejay Van Garderen, który mi pomógł. To niesamowite uczucie wygrać Tour de Pologne, wspaniały tydzień dla mnie i wielki sukces”. – powiedział zwycięzca Dylan Teuns

 

Hyundai był także sponsorem Białej Koszulki, czyli klasyfikacji najlepszego sprintera, którą na ostatnim etapie wywalczył Peter Sagan.