Już wkrótce ta jedyna i wyczekiwana przez wielu noc – Sylwester. Jeśli jeszcze nie wiecie gdzie spędzić ten wyjątkowy wieczór, zbierzcie grupę znajomych lub namówcie swoją drugą połówkę na wyjazd do jednej z europejskich stolic.


Koncerty, imprezy na miejskich placach i pokazy sztucznych ogni – każda ze stolic w Europie hucznie świętuje przybycie Nowego Roku. Warto wybrać się do jednej z nich i wspólnie z mieszkańcami pożegnać 2015 rok poznając nową kulturę i zwyczaje. CASAMUNDO, internetowy serwis specjalizujący się w wynajmie apartamentów i domów wakacyjnych, podpowiada, gdzie wyjechać i spędzić udanego Sylwestra.

Znany zegar pierwszy wita Nowy Rok

Świętując Sylwestra w Londynie nie może Was zabraknąć w okolicy słynnego Big Bena i London Eye. Gdy tylko największy zegar w mieście wybije północ rozpoczyna się spektakularny pokaz sztucznych ogni widoczny z każdego miejsca w centrum miasta i transmitowany przez najważniejsze stacje telewizyjne. Możecie podziwiać go z brzegu Tamizy znajdującego się naprzeciwko London Eye, chociaż za najlepsze uważane są miejsca na łódkach pływających po rzece. Taki sposób spędzenia Sylwestra możecie zaproponować ukochanej osobie. Romantyczny wieczór z widokami na najpopularniejsze miejsca w Londynie na pewno pozostanie w Waszej pamięci na długo.

W Londynie polecamy nowoczesny apartament z którego łatwo dotrzecie do centrum wielkiej imprezy.

Link do obiektu: 2713424

Ulubieniec turystów

Stolica Czech cieszy się wielką popularnością wśród turystów, którzy tłumnie przyjeżdżają powitać tu Nowy Rok. Miejsc do zabawy jest wiele, więc odwiedzającym nie grozi nuda. Ciekawą propozycją są tematyczne imprezy na rzece – w tym roku Praga zaprasza na rejs z grupą jazzową lub z typową muzyką taneczną. W mieście organizowane są też koncerty – miłośnikom muzyki klasycznej polecamy wybrać się do praskiej opery. Wszystkie najsłynniejsze zakątki Pragi tętnią życiem – nie może Was zabraknąć na Moście Karola lub Rynku Starego Miasta.

W Pradze czeka na Was apartament położony blisko Mostu Karola. Wspólnie z przyjaciółmi możecie zorganizować sylwestrową kolację, a przed północą wybrać się do miasta na pokaz sztucznych ogni.

Link do obiektu: 295957

Tanecznym krokiem w Nowy Rok

Wiedeń, jako stolica walca, to bardzo interesujące miejsce na spędzenie Sylwestra. Na pewno poczujecie tu wyjątkową atmosferę luksusu, a lampka szampana o północy będzie smakować wyjątkowo. Nie wypada też nie spróbować zatańczyć walca na ulicach miasta – jeśli nie macie doświadczenia, nie ma się czym martwić – wiele szkół tańca i trenerów udziela lekcji na miejscu. Taka noc na pewno zapisze się w pamięci jako miłe wspomnienie.

W Wiedniu polecamy apartament w spokojnej okolicy, ale znajdujący się blisko metra. Do centrum dostaniecie się w kilkanaście minut.

Link do obiektu: 924576

Do Lizbony zabierzcie coś niebieskiego

Stolica Portugalii w Sylwestra tętni życiem. Mieszkańcy i turyści zbierają się w głównych punktach miasta i wspólnie słuchając muzyki i pijąc szampana czekają na Nowy Rok. Portugalczycy wierzą, że w Sylwestra warto mieć pieniądze w portfelu lub kieszeni, co zapewni pomyślność w finansach, a także mieć na sobie coś niebieskiego – to gwarantuje szczęście.

W Lizbonie możecie się zatrzymać w willi położonej blisko plaży, ale niedaleko centrum miasta. Zaproście znajomych i bawcie się dobrze!

Link do obiektu: 2113001