Parowozownia Wolsztyn szykuje się do rozpoczęcia kolejnego sezonu. Sezonu, który będzie trudny, ale także przełomowy. Po bardzo trudnym roku 2014, w którym w większości miesięcy nie prowadzono ruchu planowego pociągów z parowozami nadchodzi okres, w którym nastąpi zmiana zasad działania parowozowni i pasażerowie znów będą mogli cieszyć się z uruchamianych częściej pociągów pod parą.

Warto zaplanować wyjazd do Wolsztyna już w dniu 31 stycznia. Turystyka Kolejowa TurKol.pl zaprasza wszystkich do udziału w inauguracji piątego roku działalności. Dla wszystkich, którzy będą mieli ochotę skorzystać z przejazdu pociągami turystycznymi ciągniętymi przez parowoóz przygotowano tego dnia aż trzy pociagi retro. Pociągi będą rozpoczynały bieg każdorazowo na stacji w Wolsztynie i zostaną uruchomione w następujących relacjach: STEFAN do Stefanowa i z powrotem, RYSZARD do Rakoniewic i z powrotem oraz NIKODEM do Nowejwsi Mochy i z powrotem. Do Wolsztyna tego dnia dotrzeć można pociągami planowymi przewoźnika Koleje Wielkopolskie – zarówno z Poznania, jak i Leszna oraz Zbąszynka.

Organizatorzy przygotowali miłą niespodziankę dla pasażerów pociągu retro STEFAN, którym w dniu 31 stycznia będzie można podróżować całkowicie za darmo.
Już dziś warto dokonać rezerwacji biletów na przejazd! Zapraszamy zatem do Wolsztyna!
Organizatorem pociągów realizowanych w ramach Turystyki Kolejowej TurKol.pl jest poznański Instytut Rozwoju i Promocji Kolei.
Turystyka Kolejowa TurKol.pl ogłosiła na swojej stronie ofertę pociągów turystycznych na cały 2015 rok.

Szczegóły dotyczące projektu oraz rezerwacja biletów dostępne są na stronie www.TurKol.pl.