Turystyka przyjazdowa do Niemiec mocno wzrosła w pierwszej połowie 2017 roku. Ze wstępnych szacunków Federalnego Urzędu Statystycznego wynika, że do końca czerwca zarejestrowano 36,7 miliona międzynarodowych noclegów w kwaterach z przynajmniej 10 łóżkami, to jest o 1,2 miliona więcej niż w porównywalnym okresie zeszłego roku – co daje wzrost o 3%.

Globalna turystyka kwitnie w 2017 roku. Na początku roku Światowa Organizacja Turystyki (UNWTO) prognozowała potencjał wzrostowy od 3 do 4 % przyjazdów w kontekście całego świata i od 2 do 3 % odnośnie Europy.

Petra Hedorfer, prezes zarządu Niemieckiej Centrali Turystyki (DZT), podkreśla: „Niemcy jako cel podróży mogą się pochwalić na tle międzynarodowej konkurencji bardzo dobrym wynikiem pierwszego półrocza – na poziomie 3% wzrostu i ponad miliona dodatkowych noclegów w porównaniu do poprzedniego roku. To dowodzi, że Niemcy jako kierunek turystyczny są popularne za granicą jak nigdy.”

Ostatnie prognozy Forward Keys pokazują, że do początku sierpnia dokonano o 5,6% więcej międzynarodowych rezerwacji lotów do Niemiec na trzeci kwartał 2017 roku w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Szczegółowe statystyki dostępne za okres styczeń – maj 2017 r. wskazują także dynamiczny wzrost noclegów z Polski o +11% w stosunku do roku ubiegłego (dodatkowe 114 357 noclegów).