Biznesowe śniadanie na Mazowszu

W Warszawie, w restauracji Kameralna przy ul. Foksal 11, odbyło się pierwsze śniadanie biznesowe dla członków Oddziału Mazowieckiego PIT. To nowy pomysł na cykl spotkań branżowych, podczas których będą omawiane zagadnienia istotne dla mazowieckich przedsiębiorców branży turystycznej. To również świetna okazja do zacieśniania kontaktów pomiędzy członkami Oddziału. Poniedziałkowe spotkanie zostało zorganizowane we współpracy ze stowarzyszeniem Pracodawcy RP i było poświęcone prezentacji projektu „Zarządzanie Innowacją”, skierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. Celem projektu jest wypracowanie innowacyjnych rozwiązań dla rozwoju firmy i przygotowane długofalowej strategii innowacji dla przedsiębiorstwa. Strategia taka będzie umożliwiała wnioskowanie o środki finansowe na rozwój firmy w nowej perspektywie finansowej 2014-2020. Za merytoryczną część spotkania odpowiadał Mirosław Moskała – doradca ds. innowacji. Z ramienia Pracodawców RP na pytania zgromadzonych gości odpowiadały Jowita Walicka i Marta Jerzakowska. Spotkanie prowadził Wiceprezes PIT i Prezes O/Mazowieckiego Dariusz Wojtal. Zdjęcia ze spotkania tutaj

 

Tajlandia w Warszawie

TAT (Tourism Authority of Thailand) przygotowało spotkanie promocyjne w warszawskim hotelu Marriott. Podczas prezentacji walorów turystycznych Tajlandii Dyrektor Marketingu na Europę, Afrykę, Środkowy Wschód i obie Ameryki Juthaporn Rerngronasa zapewniała, ze pomimo wprowadzenia stanu wojennego Tajlandia jest bezpieczna dla turystów. Podkreśliła, że rynek polski ma duży potencjał wzrostowy, o który warto zabiegać. Następnie odbyły się warsztaty, w których udział wzięli m.in. touroperatorzy i agenci – członkowie PIT oraz 42 tajskich przedsiębiorców. Izbę reprezentowali Prezes Paweł Niewiadomski, Skarbnik Jolanta Kondys-Sikora i Sekretarz Generalny Tomasz Rosset. Była to też okazja do rozmów o współpracy prowadzonych z Dyr. Marketingu TAT, a także z Dyrektor TAT we Frankfurcie Supranee Pongpat i reprezentantem na Polskę Alim Marzouki. Spotkanie w Warszawie to pierwszy warsztat z cyklu Thailand Road Show 2014. Kolejne odbędą się m.in. w Czechach, Austrii i Szwajcarii.

 

Afryka w Sejmie

Z inicjatywy Parlamentarnego Zespołu ds. Afryki i Instytutu Afrykańskiego w Sejmie zorganizowany został Dzień Polsko-Afrykański. Otwarta została wystawa fotograficzna przygotowana przez misję Laare w Kenii,  odbyło się spotkanie biznesowe między ambasadorami krajów afrykańskich, przedsiębiorcami i parlamentarzystami, była także okazja do rozmów kuluarowych przy akompaniamencie afrykańskiej muzyki oraz degustacja afrykańskich potraw. W uroczystościach uczestniczył Sekretarz Generalny PIT Tomasz Rosset.

 

Nadawcą maila jest:
Polska Izba Turystyki, ul. Krakowskie Przedmieście 64/7, 00-322 Warszawa, tel./fax: 22 8265536
e-mail:
biuro@pit.org.pl, www.pit.org.pl