Skyscanner prezentuje przewodnik na żywo po ulubionych miastach Yuccies
Wyrusz w podróż nie ruszając się z miejsca – poznaj najciekawsze i najbardziej oryginalne dzielnice w dwudziestu miastach na całym świecie.

Young Urban Creatives (w skrócie Yuccies) to nowo zdefiniowana grupa społeczna, której przedstawiciele mają stać się następcami hipsterów. Młodzi, kreatywni, mieszkający w dużych miastach – co może interesować takie osoby, gdzie spędzają swój czas wolny i spotykają się ze znajomymi?
Na to pytanie odpowie wyszukiwarka podróży Skyscanner, która przygotowała przewodnik po najciekawszych miastach i dzielnicach z punktu widzenia Yuccies. Nie jest to jednak klasyczny przewodnik. Skyscanner zaprasza do obejrzenia kolejnej odsłony #24hPeriscope – wydarzenia, w którym w czasie rzeczywistym będzie można zwiedzić 20 miast z całego świata.
Przewodnik Yuccies od Skyscannera pokaże, jak tegoroczne „Miasto Expo” (Mediolan) przyciąga młodych kreatywnych w rejony Zona Tortona, w których znaleźć można wystawy, targi uliczne czy MUDEC (Museo delle Culture). Odwiedzimy londyńskie Islington, które znalazło się w centrum zainteresowania Yuccies ze względu na dużą liczbę geeków i osób kreatywnych ściągających w jego okolice. W Lipsku przeniesiemy się do przeżywającego drugą młodość obszaru przemysłowego Plagwitz, w którym pojawiają się galerie oraz biura start-upów i projektantów.
„Zawsze z chęcią wypatrujemy nowych trendów i zajmujemy się ich badaniem – tłumaczy Magdalena Greloff, marketing manager w Skyscanner – a świat Yuccies momentalnie nas zaintrygował. Chcieliśmy dowiedzieć się więcej na ich temat, zrozumieć ich zainteresowania, poznać odwiedzane przez nich miejsca oraz to, w jaki sposób Yuccies przyczyniają się do kształtowania życia kulturalnego poszczególnych miast. Dzięki temu możemy pomóc naszym klientom być na czasie z nowymi trendami, a jednocześnie odnajdywać ‘miejskie perełki’, które do tej pory pozostawały ukryte, nawet w najbardziej popularnych miastach wśród turystów”.
Całodobowa transmisja na żywo z dwudziestu miast z całego świata rusza 24 lipca o godzinie 14.  Można ją śledzić z dowolnego urządzenia mobilnego działającego pod kontrolą systemu operacyjnego Android lub iOS. W ciągu doby, blogerzy, podróżnicy oraz pracownicy Skyscanner pokażą miejsca, których nie odkryły jeszcze masy turystów i powiedzą, co przyciąga do nich Yuccies.
Aby obejrzeć transmisję, wystarczy odwiedzić oficjalny profil Skyscanner w serwisie Twitter (https://twitter.com/skyscanner) lub pobrać i zainstalować aplikację Periscope (https://www.periscope.tv/) i w niej znaleźć kanał Skyscanner. Więcej informacji na temat poszczególnych dzielnic, znaleźć można w osobnym tekście na stronie internetowej Skyscanner (http://www.skyscanner.pl/wiadomosci/20-idealnych-miejsc-na-swiecie-dla-mlodych-miejskich-kreatywnych-yuccies).
Oto lista miejsc, które będzie można zobaczyć i lepiej poznać:
1.    Plagwitz \ Lipsk
2.    Savamala \ Belgrad
3.    Vesterbro \ Kopenhaga
4.    Eilandje \ Antwerpia
5.    Hornstull \ Sztokholm
6.    Witte De Withstraat \ Rotterdam
7.    Newski Prospekt \ Petersburg
8.    Islington \ Londyn
9.    Soma \ San Francisco
10.    Sternschanze \ Hamburg
11.    Zona Tortona \ Mediolan
12.    Woodstock \ Kapsztad
13.    Greenpoint \ Nowy Jork
14.    Vila Madalena \ São Paulo
15.    Cihangir \ Stambuł
16.    La Confluence \ Lyon
17.    Sant Antoni \ Barcelona
18.    Alexandria \ Sydney
19.    Nakameguro \ Tokio
20.    Design District (D3) \ Dubaj

O Skyscanner

•    Skyscanner jest wiodącą na świecie i najpopularniejszą w Europie bezpłatną wyszukiwarką podróży, pozwalającą na kompleksowe i wiarygodne porównanie cen lotów a także ofert hoteli i wypożyczalni samochodów.
•    Skyscanner posiada dziewięć biur na całym świecie – w Edynburgu, Glasgow, Miami, Singapurze, Pekinie, Shenzen, Sofii, Barcelonie oraz w Budapeszcie. Zatrudnia przy tym ponad 600 osób reprezentujących ponad 50 narodowości.
•    Strona Skyscanner wystartowała w 2003 roku i obecnie obsługuje ponad 35 mln unikalnych użytkowników miesięcznie, umożliwiając im odnalezienie najlepszych ofert podróży zarówno z poziomu komputera, jak i urządzenia mobilnego.
•    Wyszukiwarka jest dostępna w ponad 30 językach, również w polskim.
•    Darmowe aplikacje mobilne Skyscanner oferowane na urządzenia iPhone, iPad, Android, Windows Phone, BlackBerry oraz Windows 8 zanotowały już ponad 35 mln pobrań.