Latem tego roku Uzdrowisko Szczawnica wzbogaci się o Pieniny Grand – nowy obiekt Grupy Thermaleo & Uzdrowiska Szczawnica. Lustrzana bryła pomieści 119 pokoi w czterogwiazdkowym standardzie, luksusową strefę SPA wraz ze strefą medyczną, 2 restauracje oraz sale konferencyjne. Nowoczesna i ekologiczna wieża wyrasta ze zbocza Parku Górnego będącego centrum miasta.

 

Pieniny Grand to kolejny element szeroko zakrojonej rewitalizacji, którą od 14 lat realizuje rodzina Mańkowskich, potomkowie hr Adama Stadnickiego – modernizatora i popularyztora Uzdrowiska Szczawnica. W ramach działalności rodziny Mańkowskich sukcesywnie przywracana jest  unikatowa, zabytkowa architektura kurortu. Do tej pory odbudowie, bądź renowacji zostały poddane: Plac Dietla, Pijalnia Wód Mineralnych, Cafe Helenka, willa pod Modrzewiami, willa Marta, Muzeum Uzdrowiska oraz słynny Dworek Gościnny. We współpracy z miastem zrealizowano również projekt rewitalizacji Parku Dolnego i Górnego. Rewitalizacja szczawnickiego kurortu trwa w dalszym ciągu, na najbliższe lata planowane jest sukcesywne przywracanie kolejnych obiektów. Kolejnym obiektem poddanym gruntownemu remontowi jest Hotel Hutnik, który po skończeniu prac zyska nowe życie jako Pieniny Grand.

 

Pieniny Grand to najnowocześniejsze rozwiązania i nowa jakość w ofercie Uzdrowiska. W miejscu dawnego hotelu Hutnik powstaje doskonale zaprojektowany ekologiczny budynek, który wyróżnia się nie tylko na tle szczawnickich obiektów, ale również na hotelowej mapie Polski. Wysoki na 12 pięter łączy nowoczesny design z subtelnymi detalami opartymi o tradycję i lokalny folklor. Na samym szczycie budynku umiejscowiono Sky Bar,  pozwalający cieszyć się panoramą Pienin. Kompleks będzie łączyć kilka funkcji – centrum biznesowego, nowatorskiego SPA nastawionego na holistyczne podejście do potrzeb gościa oraz wyjątkowego obiektu wypoczynkowego dostosowanego dla wszystkich, również osób z niepełnosprawnościami. Dla potrzeb tej grupy przygotowano specjalnie zaprojektowane pokoje.

 

Strefa SPA będzie zajmować 2000 m2 i obejmować gabinety lekarskie oraz zabiegowe, zaplecze fitness, a także sferę basenową, która będzie wyróżniać się wysokim sklepieniem bardziej przywodzącym na myśl katedrę niż obiekt rekreacyjny. Wystrój i infrastruktura ma za zadanie wprowadzić wypoczywającego w stan głębokiego relaksu. SPA będzie oferować zabiegi zarówno z zakresu medycyny konwencjonalnej, jak i niekonwencjonalnej indywidualnie dobrane przez lekarzy i specjalistów dla każdego gościa. W portfolio SPA znajdą się również kompleksowe programy regeneracyjne przeznaczone dla sportowców. 

 

Obiekt wraz z pozostałą infrastrukturą Uzdrowiska Szczawnica zapewni również bazę konferencyjno-noclegową, która pozwala zorganizować pełen przekrój wydarzeń – od prezentacji nowych produktów, przez wyjazdy integracyjne, aż do kongresów.

 

Koniec prac budowlanych planowany jest na III kwartał 2019 roku.