Iran został krajem partnerskim jubileuszowych 20. Targów Turystyki i Wypoczynku Lato 2015. Stowarzyszenie Transportu Powietrznego oraz Agencji Turystycznych Iranu (Association of the Air Transport and Tourism Agencies of Iran – AATTAI) oraz zrzeszone w nim firmy będą reprezentowały na targach ten coraz popularniejszy turystycznie kraj.

Targi Lato odbędą się w dniach 17-19 kwietnia br. w Centrum Targowo-Kongresowym MT Polska w Warszawie.

Targi Lato to okazja do poznawania walorów turystycznych Polski i zagranicy. Stowarzyszenie Transportu Powietrznego oraz Agencji Turystycznych Iranu przyjęło zaproszenie na 20. edycję tego turystycznego kiermaszu. Jak mówi Andrzej Kozłowski, wiceprezes zarządu firmy MT Targi Polska, organizatora Targów Lato, promowanie mniej znanych kierunków to dobry pomysł. – Polacy coraz więcej podróżują i coraz częściej szukają nietypowych miejsc wypoczynku. Możliwość bezpośredniej rozmowy z przedstawicielami firm irańskich z pewnością pomoże zachęcić odwiedzających, żeby w bliższej lub dalszej przyszłości wybrali się na wycieczkę w ten region świata – dodaje. Dodatkową atrakcją na targach będą występy zespołu Esfahan Naghme, który wykonuje tradycyjną muzykę z różnych regionów Iranu.

Iran cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów z Europy Zachodniej. Ten bliskowschodni kraj o ponad czterech tysiącach lat wspaniałej historii uznawany jest za kulturalne centrum regionu. Prężnie rozwija się tam też baza noclegowa, budowane są hotele różnej kategorii, a mieszkańcy słyną z gościnności i otwartości. Choć odległy kulturowo, Iran ma wiele zabytków wartych obejrzenia. Na liście najciekawszych miejsc znajdują się m.in. ruiny starożytnego Persepolis, most Khaju i Plac Imama w Isfahanie czy Różowy Meczet w Shiraz. Coraz większym zainteresowaniem turystów cieszy się Wyspa Kish w Zatoce Perskiej, nazywana przez Irańczyków Małym Dubajem.  

Na targi przyjadą przedstawiciele 10 firm zrzeszonych w Stowarzyszeniu. Będą to zarówno agencje zajmujące się obsługą turystyki przyjazdowej, jak i hotele. Celem ich obecności jest promocja kraju, zachęcenie turystów do odwiedzenia Iranu, a także rozmowy z potencjalnymi polskimi partnerami. Nie bez znaczenia jest fakt, że uzyskanie wizy jest coraz łatwiejsze, a władze deklarują chęć dalszego uproszczenia procedur wizowych. Jednym słowem Iran otwiera się na turystykę.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.targilato.pl.