Czy wózek jest przeszkodą nie do pokonania w podróżowaniu? Czy wakacyjne plany osób z niepełnosprawnością muszą kończyć się w sferze marzeń? Z ITAKĄ zwiedzanie świata na wózku jest możliwe!

 

Temat podróży turystów z ograniczoną mobilnością jest coraz częściej podejmowany przez touroperatorów z całego świata. ITAKA zweryfikowała, czy hotele, z którymi współpracuje, są przystosowane do potrzeb osób na wózkach. Te, które mają takie udogodnienia oznaczono kategorią: wakacje bez przeszkód. Lista udogodnień znajduje w opisach hoteli, a szczegóły dotyczące dostosowania infrastruktury polskich lotnisk dostępne są na stronie www.itaka.pl/wakacje-bez-przeszkod/. Każdy przypadek jest inny, dlatego aby w pełni uwzględnić indywidualne potrzeby, przed dokonaniem rezerwacji należy skontaktować się z Centrum Obsługi Klienta.

Na przełomie września i października br., ośmiu Ambasadorów projektu #wakacjebezprzeszkód wyruszyło z ITAKĄ na Fuerteventurę. Cała ekipa, wraz opiekunami i pracownikiem ITAKI spotkała się na lotnisku w Katowicach. Odprawa bezpieczeństwa przebiegła bez problemu. Wszyscy byli mili i chętni do pomocy. Każdy wózek został prześwietlony i oklejony specjalną naklejką. Na pokład samolotu w-skersi, jak sami o sobie mówili uczestnicy wyjazdu, wjechali specjalną windą, przed pozostałymi pasażerami.

 

Po wylądowaniu na Fuerteventurze, bus przystosowany do transportu osób niepełnosprawnych przewiózł uczestników do hotelu R2 Rio Calma. Hotel, znany z wysokiego poziomu usług jest bardzo popularny wśród klientów ITAKI. Ma przestronne, eleganckie pokoje, część łazienek jest wyposażona w bezprogowy prysznic z krzesełkiem, a poręcze oraz lustro są na odpowiedniej wysokości. Poruszanie się po terenie hotelu też nie stanowi problemu – wszędzie są podjazdy. Miejscem świetnie przystosowanym do potrzeb specjalnych gości ITAKI okazał się Oasis Park – słynne ZOO na wyspie. Cała ekipa wybrała się także na dwie kolejne wycieczki fakultatywne z  oferty ITAKI: Grand Tour Fuerteventura i Grand Tour Lanzarote. Obie okazały się w pełni przystępne dla osób na wózkach. 
Ograniczenia mobilne nie muszą być przeszkodą w odkrywaniu świata. Projekt #wakacjebezprzeszkód jest tego najlepszym dowodem.