Porada eksperta
mgr kosmetologii Klaudia Sobczak
Hotel**** Medical SPA Malinowy Dwór
www.malinowehotele.pl/malinowydwor

Skóra po zimie potrzebuje kompleksowej pielęgnacji i „zastrzyku” energii. Tym bardziej, że już za chwilę, wraz z nastaniem lata, będzie narażona na działanie promieni słonecznych, słonej wody czy morskiej bryzy. Aby atrakcyjnie wyglądać na plaży czy nad basenem warto przede wszystkim wykonać zabieg depilacji. Usunięcie zbędnego owłosienia sprawi, że nasza skóra będzie lepiej oddychać, stanie się gładka i łatwiej przyjmie inne zabiegi kosmetyczne.

Kolejnym krokiem, który pomoże nam w kompleksowej regeneracji skóry przed nastaniem lata jest złuszczenie zalegających, martwych komórek naskórka. W tym celu wykonujemy peeling zarówno twarzy, jak i ciała. Dla cery delikatnej, wrażliwej i płytko unaczynionej polecam peeling enzymatyczny. Ważne, aby po nałożeniu kosmetyku, położyć na twarz rozgrzewający kompres, gdyż enzymy zawarte w peelingu działają pod wpływam ciepła. Dla cery mieszanej, tłustej i dojrzałej możemy zastosować peeling drobnoziarnisty. Z kolei peeling kawitacyjny sprawdzi się w przypadku każdego typu cery. Do pielęgnacji ciała stosujemy peeling drobno- lub gruboziarnisty. Tak przygotowaną skórę, zarówno twarzy, jak i ciała, nawilżamy kremami oraz balsamami zawierającymi czynniki silnie nawilżające, t.j. kwas hialuronowy, mocznik, sorbitol, chitozan i pantenol oraz substancje odżywcze, takie jak masło shea, olej macadamia, olej z wiesiołka i wit E, ceramidy.

Pamiętajmy również, że gładka i jędrna skóra to przede wszystkim skóra regularne nawadniana od wewnątrz poprzez spożywanie odpowiedniej ilości wody – co  najmniej dwa litry dziennie. Kondycję naszej cery poprawimy także dzięki uzupełnianiu diety w kwasy omega. Jako, że lato to okres, gdy chętnie nosimy odkryte obuwie powinnyśmy przywrócić blask również naszym stopom. Profesjonalnie wykonany pedicure sprawi, że będą wyglądać zdrowo i estetycznie.

 

Malinowe Hotele to sieć ośrodków medical SPA zlokalizowanych w Świeradowie Zdroju (Malinowy Dwór) oraz Solcu Zdroju (Malinowy Zdrój, Baseny Mineralne oraz Malinowy Raj – nowa inwestycja, której rozpoczęcie planowane jest w 2013 roku). Usługi obejmują fachową opiekę lekarską i profilaktykę zdrowotną z wykorzystaniem zabiegów bazujących na najsilniejszej na świecie wodzie siarczkowej pochodzącej ze źródła Malina. Podstawę oferty stanowią Centra Rehabilitacji, w których goście mogą korzystać z zabiegów z zakresu hydroterapii, fizykoterapii, kinezyterapii oraz różnych form masażu. Ofertę uzupełniającą stanowią zabiegi kosmetyczne SPA i Wellness.
Malinowy Zdrój to pierwszy obiekt w Polsce, który otrzymał europejski certyfikat MEDICAL WELLNESS potwierdzający wysoki standard usług hotelowych i leczniczych oraz certyfikat zarządzania jakością ISO. Ośrodek został także nagrodzony w prestiżowym konkursie SPA Prestige Awards oraz zajął po raz siódmy 1. miejsce w Polsce w kategorii medyczne SPA&Wellness. Malinowy Dwór otrzymał w 2011 roku nagrodę „Jakość Roku” oraz wyróżnienie od redakcji magazynu „Forbes” wstępując tym samym do elitarnego grona najlepszych hoteli w kraju, a także po raz drugi zyskał tytuł Najlepszego hotelu Resort SPA w Polsce w konkursie SPA Prestige Awards. Baseny Mineralne to jedyny w Polsce kompleks z leczniczą wodą mineralną, którego otwarcie odbyło się w lutym 2013 roku.
Więcej informacji o Malinowe Hotele Sp. z o.o. na: www.malinowehotele.pl