Trwa szał świątecznych zakupów. Chęć podarowania bliskiej osobie wyjątkowego prezentu, sprawia, iż coraz częściej szukamy oryginalnych pomysłów. Nie zawsze musi to być prezent materialny, coraz bardziej popularną alternatywą stają się prezenty w formie przeżyć. Taki upominek może nie tylko wywołać uśmiech i zaskoczenie na twarzy bliskiej osoby, ale również zarazić pasją do sportu i zachęcić do podjęcia aktywności fizycznej.


Jak pokazują wyniki sondy przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com, aż 58% respondentów uważa, że prezenty w formie emocji to dobry pomysł. W tym 21% jest całkowicie przekonanych do takiej formy upominków. Jedną z głównych kategorii prezentów w formie przeżyć są upominki sportowe, które pozwalają sprawdzić swoją kondycją fizyczną i pod czujnym okiem instruktora wypróbować swoich sił w nowej, a czasem ekstremalnej przygodzie.

Tego typu prezent może sprawić, że nawet najmniej zmotywowane osoby chętnie wyjdą z domu, żeby spróbować swoich sił. Zwłaszcza, że prezenty w formie przeżyć w wydaniu sportowym można dobrać do upodobań osoby, której chcemy je podarować – mówi Kornel Piesio z serwisu PrezentMarzen.com.

Jeśli myślimy o prezencie w formie przeżycia, który może zaktywizować bliską nam osobę do działania lub odkrycia w sobie pasji do sportu, zwróćmy przede wszystkim uwagę na jej osobowość, aktualną kondycję fizyczną i zainteresowania. Możemy korzystając z profesjonalnego serwisu podarować jej szaloną, ekstremalną przygodę, mniej ryzykowaną aktywną rozrywkę czy niestandardową lekcję, dzięki której pozna nieznaną jej wcześniej dyscyplinę sportową.

Ekstremalnie

Jak wynika z sondy „Polacy i sporty ekstremalne”, przeprowadzonej przez serwis PrezentMarzen.com, 34% respondentów uważa, że sporty ekstremalne to ciekawa forma przeżycia niezapomnianych emocji, a 26% traktuje je jako dobrą formę rozrywki. Wśród miłośników niecodziennych doznań największą ciekawość budzą ekstremalne sporty za kierownicą (36%), w powietrzu (26%). Jeśli chcemy podarować bliskiej osobie porządną dawkę silnych emocji, postawmy na propozycje prezentów umożliwiających spróbowanie sportów ekstremalnych. Wybór jest dość duży, jednak do najbardziej popularnych przeżyć dostarczających adrenaliny nadal należą skoki ze spadochronem i na bungee. Jeśli prezent będzie realizowany w okresie zimowym ciekawą alternatywa jest lot w tunelu aerodynamicznym, który pozwala doznać emocji porównywalnych z tymi, które towarzyszą skoczkom spadochronowym podczas 60 – sekundowego swobodnego spadania.

Aktywnie

Prezent skłaniający do wysiłku fizycznego może być miłą niespodzianką, która całkowicie zaskoczy obdarowanego, jak na przykład jazda na nartach na sztucznym stoku w środku miasta. Jest to świetna zabawa połączona z aktywnie i zdrowo spędzonym czasem – odpowiedni prezent zarówno dla osoby dorosłej jak dziecka, które chcemy zarazić pasją do sportów zimowych. Jazda na nartach na sztucznym stoku narciarskim to trafiony prezent również dla kogoś, kto do tej pory nie miał odwagi spróbować swoich sił na stoku albo możliwości wyjazdu w góry.

Niestandardowo

W czasach mody na aktywne spędzanie czasu, niestandardowym prezentem może okazać się lekcja pole dance, nowej kontrowersyjnej dyscypliny przełamująca stereotypy. Pole Dance to innowacyjna forma zajęć, która łączy w sobie elementy tańca, akrobatyki i fitnessu. Pozwala na lepsze poznanie własnego ciała i psychiki. Pole Dance, jak każdy taniec jest formą ekspresji własnego, niepowtarzalnego wnętrza. Stanowi również sposób na wzmocnienie ciała i świetną zabawę przy wykonywaniu akrobacji. Lekcja pole dance to propozycja prezentu zdecydowanie dla kobiet, które nie lubią monotonnej formy ruchu.

Jednym ze sposobów, żeby zainspirować bliską nam osobę do uprawiania sportu, może być zachęcający prezent, który zaktywizuje ją do działania, pobudzi chęć ruchu, a nawet pozwoli odkryć nową pasję. Niekoniecznie muszą to być buty do biegania czy też mata do jogi, ale popularne ostatnio podarunki w formie przeżyć.