Jan Koman
Prezes Zarządu Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A. oraz Prezes Zarządu spółki giełdowej INTERFERIE S.A.
Od 2008 roku związany z branżą uzdrowiskową.

Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywał na rynku piwowarskim. W latach 1995 – 2002 pracował w spółce Browary Brok S.A., gdzie na różnych stanowiskach był związany ze sprzedażą i marketingiem. Dzięki doskonałym wynikom sprzedażowym z końcem 1999 roku został Dyrektorem ds. Gastronomii i odpowiadał m.in. za realizację sprzedaży piwa na terenie Polski w kanale HoReCa, budowanie sieci dystrybucji oraz zarządzał działem gastronomii.
W latach 2003 – 2005 po przekształceniach Browarów Brok S.A. w Browary Polskie Brok-Strzelec S.A piastował funkcję Managera Gastronomii. Od 2006 roku zajmował stanowisko Dyrektora ds. Gastronomii, następnie od 2007 roku Dyrektora ds. Rozwoju Marki w spółce Royal Unibrew Polska Spółka z o.o., gdzie odpowiadał m.in. za rozwój marki Brok na terenie Polski północnej, budowanie relacji z władzami regionu, kreatywne projekty promocyjne, sponsoring sportowy i regionalny oraz public relations.
W 2008 roku objął funkcję Prezesa Zarządu Uzdrowiska Połczyn S.A. Spółki Skarbu Państwa, następnie w 2010 roku po restrukturyzacji i sprzedaży do KGHM Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych, zarządzanego w ramach KGHM I FIZAN, objął funkcję Prezesa Zarządu Uzdrowiska Połczyn Grupa PGU S.A. Z sukcesem realizuje projekty inwestycyjne, dzięki którym nowe usługi uzdrowiskowe są doceniane przez kuracjuszy krajowych, jak również zagranicznych. Ponadto, zwiększył przychody Uzdrowiska Połczyn o 40% i je zdywersyfikował m.in. poprzez uruchomienie dodatkowych źródeł przychodów, w tym: produkcja i sprzedaż wyrobów borowinowych oraz kosmetyków własnej marki, sprzedaż pobytów i zabiegów relaksacyjnych oraz usług konferencyjnych.
Absolwent Wydziału Humanistycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Słupsku, ukończył również studia podyplomowe z zakresu zarządzania w opiece zdrowotnej w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie.
Inicjator i założyciel grupy „Made in Koszalin”, która skupia spółki z Koszalina i jego okolic w celu wzajemnej współpracy i promocji swoich usług i produktów w skali ogólnopolskiej.
Lubi aktywnie spędzać czas poprzez podróże z rodziną. Od kilkunastu lat pasjonat rekreacyjnego nurkowania ze sprzętem.