W czasie od 27 listopada do 23 grudnia historyczny jarmark „Schlachte-Zauber” rozgaszcza się nad samą rzeką. Na nabrzeżu statki skrzą się w migotliwym odświętnym blasku, w powietrzu czuć zapach wędzonej ryby i świeżo upieczonego chleba. Na popularnej bremeńskiej promenadzie Schlachte, za masywną drewnianą palisadą można przy starodawnej muzyce i pokazach artystycznych poddać się świątecznemu nastrojowi w nadmorskiej atmosferze

 

Na historycznym jarmarku urządzono też piracką wioskę, która przywołuje czasy, kiedy hanzeatyckie miasto nad Wezerą było dużym portem przeładunkowym. Ulokowane wzdłuż Schlachte stragany oferujące wyroby rękodzielnicze, przyprawy, miody pitne i poncz, ceramikę i gorące potrawy dodadzą do odświętnych doznań szczyptę przygody i trzy szczypty przyjemności.

Wraz z tradycyjnym jarmarkiem bożonarodzeniowym wokół ratusza, który jest obiektem dziedzictwa światowego UNESCO i jednym z najznamienitszych przykładów budownictwa gotyckiego w Europie, to największa bremeńska atrakcja w grudniu. Pieszo można przejść między oboma jarmarkami wolną od barier architektonicznych Böttcherstraße, zaledwie 100-metrową uliczką przebudowaną i zabudowaną w latach dwudziestych XX w. w stylu niemieckiego ekspresjonizmu. Uliczka została wpisana na listę zabytków.

Informacje o Schlachte-Zauber i jarmarku bożonarodzeniowym

 

Niemiecki: http://www.bremen-tourismus.de/weihnachten-bremen

Angielski: http://www.bremen-tourism.de/christmas-market-and-schlachte-magic

 

Podróże po wolnym mieście Bremie

 

Niemiecki: http://www.bremen-tourismus.de
Angielski: https://www.bremen.de/home

 

Informacje o jarmarkach bożonarodzeniowych w Niemczech

 

Niemiecki: http://www.germany.travel/de/specials/weihnachten/weihnachten.html

Angielski: http://www.germany.travel/en/specials/christmas/christmas.html