24 maja uwaga świata mody skierowana była na lotnisko w Helsinkach. Długo oczekiwany pokaz Match Made in HEL odbył się na pasie startowym numer 2. Na wydarzeniu organizowanym wspólnie przez Finnaira i Finavię pojawiło się siedmiu topowych projektantów z europejskiego i azjatyckiego rynku mody, którzy zaprezentowali swoje kreacje na tym jedynym w swoim rodzaju fashion show.

 

Szerokokadłubowy samolot Finnaira stojący na pasie startowym, olśniewające kreacje i promienie letniego wieczornego słońca stworzyły unikalny klimat i scenografię wydarzenia. Wśród 350 gości, którzy uczestniczyli w pokazie, było około setki międzynarodowych dziennikarzy i wpływowych postaci ze świata mody.

 

“Chcemy złożyć gorące podziękowania za ten wspaniały pokaz jego wszystkim uczestnikom i organizatorom,” mówi Katja Siberg, wiceprezes ds. marketingu i rozwoju Finavii. „Kreacje projektantów lśniły blaskiem na pasie startowym, ale atmosferę stworzyła także przepiękna pogoda. Był to niezwykły sposób promocji lotniska w Helsinkach jako dogodnego miejsca przesiadek na trasach łączących Europę i Azję.”  

 

 

“Zorganizowaliśmy ten pokaz mody, by podkreślić znaczenie połączeń między Europą a Azją i zaprezentować najbardziej intrygujących projektantów obecnego sezonu z obydwu kontynentów” mówi Johanna Jäkälä, wiceprezes ds. marki i marketingu Finnaira. „Lotnictwo odgrywało kluczową rolę w popularyzowaniu trendów mody na całym świecie. Każdego dnia podczas naszych lotów widzimy jak moda inspiruje i łączy ludzi. To wydarzenie także zaowocowało wieloma nowymimiędzynarodowymi relacjami.”

 

Match Made in HEL to kampania zorganizowana przez Finnaira i Finavię. Ma na celu zwiększenie międzynarodowej rozpoznawalności lotniska w Helsinkach i linii lotniczych Finnair, a także wypromowanie wygodnych połączeń transferowych pomiędzy Europą a Azją.   


Galeria obrazów Match Made in HEL:

https://gallery.finnair.com/section/images/match_made_in_hel_the_runway/

Więcej na: www.matchmadeinhel.com