W szczycie sezonu, linie Emirates przypominają o kluczowych kwestiach, które umilą rodzinne podróże. Przewoźnik zaleca udającym się na letnie wakacje, zwrócenie uwagi na kluczowe godziny podróży oraz zaprasza na darmowe lody i wiele innych atrakcji dla rodzin z dziećmi na lotnisku w Dubaju.

Emirates to linie przyjazne rodzinom, które każdego roku przewożą ponad milion dzieci na całym świecie i oferują wiele usług dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. W tym wzmożonym okresie podróży, pasażerom odlatującym z Dubaju liniami Emirates, zaleca się uwzględnienie zwiększonego ruchu na drogach dojazdowych do lotniska oraz większej liczby osób korzystających z przejścia imigracyjnego, a także zaplanowanie dodatkowego czasu na przemieszczanie się między halami i dotarcie do bramek wejściowych.

 

Przestrzeganie harmonogramu zapewni bezstresową rodzinną podróż:

  • W godzinach szczytu należy przybyć na lotnisko 3 godziny przed wylotem.
  • Warto się upewnić, że pomyślnie przeszło się przez odprawę imigracyjną 1,5 godziny przed planowanym czasem podróży.
  • Należy dopilnować, że dotarło się do właściwej bramki wejścia na pokład co najmniej 1 godzinę przed startem.

 

Szybsze odprawy dla rodzin

Odprawa w domu – klienci Emirates mogą skorzystać z usługi Emirates Home Check In w Dubaju i Szardży. Agenci przeprowadzają odprawę w domu, hotelu lub biurze pasażera, a następnie zabierają walizki na pokład samolotu, dzięki czemu podróżni udają się na miejsce tylko z bagażem podręcznym. Usługę należy zarezerwować co najmniej 24 godziny przed lotem. Usługa Home Check-In jest bezpłatna dla pasażerów klasy pierwszej i członków programu Platinum Skywards.

 

Za pomocą aplikacji lub strony internetowej – dzięki aplikacji Emirates, można zarezerwować i zmienić lot, pobrać cyfrową kartę pokładową, otrzymywać powiadomienia o locie, a nawet sprawdzić menu na pokładzie samolotu. Klienci mają również możliwość z wyprzedzeniem wykupić preferowane miejsca i zwiększyć limit nadbagażu, zarezerwować usługę przejazdu z szoferem i wstępnie wybrać filmy do obejrzenia w ramach rozrywki pokładowej ice. Podróżni mogą też dokonać odprawy na stronie Emirates.com, które dostępne są online i w aplikacji już 48 godzin przed lotem.

 

Wcześniejsze nadanie bagażu – pasażerowie Emirates mogą bezpłatnie nadać bagaż na lotnisku w noc poprzedzającą podróż. Osoby odlatujące z Dubaju mają możliwość wcześniejszej odprawy i nadania bagażu 24 h przed odlotem lub 12 h w przypadku lotów do USA.

 

Zameldowanie w obiekcie Emirates City Check In’s

DIFC – odprawa w Emirates City Check in and Travel Store w ICD Brookfield Place w Dubai International Financial Centre (DIFC) to oszczędność czasu. Dzięki dogodnej lokalizacji w samym sercu dzielnicy biznesowej pasażerowie Emirates mogą odprawić się i nadać bagaż już na 24 godziny i do 4 godzin przed lotem. Odprawy dokonać można w godzinach od 8:00 do 22:00 każdego dnia.

 

Ajman – dla podróżujących z północnych Emiratów Arabskich, dostępna jest odprawa na Centralnym Terminalu Autobusowym Ajman. Odprawy dokonać można o dowolnej porze przez 24 godziny na dobę.

 

Zakupy bezcłowe w przedsprzedaży – pasażerowie, mają możliwość zamówienia bezcłowych zakupów w sklepie EmiratesRED.com i uzyskać dostęp do ekskluzywnych produktów, które zostaną dostarczone do samolotu. Klienci mogą dokonać zakupów od 21 dni do 40 godzin przed lotem, podając dane lotu podczas płatności.

 

Wyjątkowe doświadczenie Emirates dla rodzin na lotnisku

Darmowe lody – w każdy piątek, sobotę i niedzielę w Terminalu 3 w godzinach 12:00-18:00 na klientów czekają wózki z darmowymi lodami od Emirates. Do wyboru wiele smaków, w tym wanilia, czekolada, dulce de leche, sorbet z mango i sorbet cytrynowy.

 

Bezpłatne wózki – na lotnisku w Dubaju linie Emirates zapewniają bezpłatne wózki dla najmłodszych dzieci.

 

Dubai Airport Buggies – Dubai Taxi są dostępne bezpłatnie dla wszystkich klientów, z priorytetem dla osób starszych, rodzin z dziećmi i osób zdeterminowanych.

 

Strefy zabaw dla dzieci – w poczekalniach klasy pierwszej i biznes na lotnisku w Dubaju, w hali A i B, dostępne są strefy zabaw dla dzieci. Zawierają one gry zręcznościowe i konsole Sony PlayStation. Saloniki są również wyposażone w pokoje dla matek z dziećmi, wygodne miejsca do karmienia i przewijania niemowląt.

 

Nieletni bez opieki – linie Emirates oferują bezpłatną usługę Nieletni Bez Opiekidla dzieci w wieku 5-11 lat, w ramach której podróżują one pod opieką i nadzorem wyspecjalizowanego personelu Emirates. Do dyspozycji pasażerów jest specjalny salon z grami wideo, bezpłatnym Wi-Fi, wygodnymi sofami i łazienkami.

 

Dzieci z autyzmem – w tym przypadku linie Emirates wspierają podróż już na etapie planowania, dostarczając jak najwięcej informacji z wyprzedzeniem, aby rodziny mogły przećwiczyć tę podróż i być spokojne przed jej startem. Na stronie Emirates.com pasażerowie znajdą przewodnik dla osób z autyzmem, by w razie pytań skontaktować się z lokalnym biurem Emirates.

 

Rodzinna oferta rozrywkowa i komfort na pokładzie Emirates

Posiłki dla dzieci posiłki dla dzieci są serwowane na trasach Emirates, we wszystkich klasach i obejmują smaczne, pełnowartościowe i pożywne posiłki oraz przekąski. Organiczna żywność dla niemowląt, mleko modyfikowane i butelki dla niemowląt są dostępne na pokładzie.

 

Udogodnienia dla niemowląt – rodzice z dziećmi na pokładzie otrzymują zestaw udogodnień dla niemowląt, w tym pieluchy, śliniaczek, balsam i przewijak.

 

Kołyski dla niemowląt – w przypadku niemowląt poniżej 2 lat rodzice mają możliwość zarezerwowania miejsca z bezpiecznymi i wygodnymi kołyskami, aby ich dzieci mogły komfortowo spać podczas lotu.

 

Rozrywka pokładowa ice – wielokrotnie nagradzana rozrywka pokładowa Emirates pozwala dzieciom na oglądanie filmów, w tym nowości, kolekcji Disney Classics, Marvel Studios i Gwiezdnych Wojen, serii filmów o Harrym Potterze, CBeebies, Nickelodeon i Cartoon Network. Emirates ice oferuje nawet 100 gier wideo, w które może grać dwóch graczy siedzących osobno za pomocą kontrolerów.

 

Upominki dla dzieci – na dzieci w każdym wieku czekają zabawki wykonane ze zrównoważonych materiałów. A dla tych od 3 do 8 lat jest dostępne czasopismo Fly with Me pełne atrakcji, łamigłówek, dowcipów i zadań.

 

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Emirates.com.

O Emirates

Linie lotnicze Emirates, obsługujące pasażerów międzynarodowych, rozpoczęły działalność w Polsce w 2013 roku, wypełniając niszę w segmencie lotów długodystansowych. Dzienne połączenia z Warszawy do Dubaju obsługiwane są przez ultranowoczesne Boeingi 777-300ER w dwu- i trzyklasowej konfiguracji, oferując pasażerom nowy wymiar podróżowania.

Ze swojego globalnego węzła w Dubaju linie Emirates obsługują pasażerów na sześciu kontynentach, świadcząc wysokiej jakości usługi transportu lotniczego, które wspomagają rozwój turystyki i wymiany handlowej. Linia zdobyła uznanie pasażerów za wiodące w branży usługi na ziemi i w powietrzu, świadczone przez pełnych pasji pracowników reprezentujących ponad 160 narodowości.

Linie Emirates dysponują największą na świecie flotą szerokokadłubowych samolotów Boeing 777 i Airbus A380, oferując przestronne kabiny i wyjątkowe usługi na pokładzie, takie jak podniebny salonik pokładowy i prysznic Shower Spa na pokładach samolotów A380 oraz system rozrywki pokładowej ice dostępny na wszystkich fotelach, który 17 lat z rzędu zajmuje czołowe miejsca w rankingu „best in sky”. Emirates angażują się w działalność proekologiczną i skupiają się na trzech obszarach: ograniczeniu emisji, odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochronie dzikiej przyrody i siedlisk.

Zapraszamy na stronę Emirates www.emirates.com.