Od 30 czerwca br. zostanie uruchomione nowe bezpośrednie połączenie lotnicze z Warszawy do Agadiru. Loty będą realizowane dwa razy w tygodniu przez Wizz Air, największe tanie linie lotnicze w Europie Środkowo-Wschodniej. Bilety są już w sprzedaży i można je rezerwować przez Internet

 

Maroko to całoroczny kierunek, który jest obecny w ofercie touroperatorów już od kilkunastu sezonów. Przedstawiciele Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki liczą, że uruchomienie bezpośrednich połączeń lotniczych na trasie Warszawa – Agadir zachęci większą liczbę Polaków do podróży indywidualnych.

 

– Cieszymy się, że również z Polski można polecieć do Maroka bez przesiadek. Pracowaliśmy nad porozumieniem w tej sprawie od pewnego czasu. Naszym wspólnym sukcesem jest to, że Wizz Air od czerwca będzie wykonywał loty do Agadiru, największego marokańskiego kurortu na wybrzeżu atlantyckim. Rocznie dostępnych będzie 18000 miejsc na tej trasie – mówi Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiego Narodowego Biura Turystyki w Polsce.

 

Loty z Warszawy do Agadiru będą się odbywały w poniedziałki i piątki w sezonie letnim, a w zimowym w środy i niedziele. Pierwszy lot zaplanowany jest na 30 czerwca br. Ceny biletów zaczynają się od 129 złotych (bilet w jedną stronę, zawiera podatki i opłaty obowiązkowe). Bilety można rezerwować na stronie www.wizzair.com.

 

Agadir to największy w Maroku kurort nad Oceanem Atlantyckim. Miasto słynie z przepięknych plaż, jest też wygodną bazą wypadową do wycieczek na południe i północ kraju. W 2016 roku Maroko odwiedziło 10,7 milionów turystów, w tym 47 000 z Polski.