• 2 czerwca br. w Kolbuszowej odbędą się zawody Pucharu Polski Nordic Walking.
  • W wydarzeniu wezmą udział ambasadorzy Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku ‑ aktorzy Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.
  • Przewidziane są trzy dystanse marszów: 21, 10 oraz 5 km. W poprzednich zawodach na starcie w Kolbuszowej stanęło ponad 500 zawodników.
  • 3 czerwca br. odbędzie się Puchar Podkarpacia w Polańczyku.
  • Organizatorami wydarzeń są Polska Federacja Nordic Walking i miasto Kolbuszowa. Sponsorem strategicznym jest Santander Consumer Bank. Imprezę dotuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

 

Już 2 czerwca przeprowadzone zostaną kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski Nordic Walking. Tym razem entuzjaści marszów z kijkami spotkają się w Kolbuszowej, aby wspólnie walczyć o punkty w klasyfikacji generalnej, a przede wszystkim zwycięstwo na tym etapie Pucharu Polski. Zawodnicy będą rywalizowali indywidualnie oraz drużynowo na trzech dystansach: 21, 10 oraz 5 km z podziałem na płeć oraz w różnych kategoriach wiekowych. Zawody odbędą się na Stadionie Miejskim przy ul. Wolskiej 2 w Kolbuszowej.

Na trasie Pucharu Polski w Kolbuszowej będzie szansa maszerować wspólnie z naszymi ambasadorami Tamarą ArciuchBartłomiejem Kasprzykowskim,. wezmą oni udział również w Pucharach Polski w Polanicy i finale w Hajnówce ‑ mówi Mirosława Krzyścin, koordynator Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku.

Nordic walking staje się coraz popularniejszym sposobem na aktywne spędzanie czasu wśród Polaków. Zachęcamy wszystkich zarówno młodszych, jak i starszych do rozpoczęcia swojej przygody z kijkami. Nie tylko poprawiają one samopoczucie, ale także wyniki zdrowotne ‑ zachęcają Tamara Arciuch i Bartłomiej Kasprzykowski.

Rejestracja zawodników rozpocznie się już w piątek 1 czerwca od godz. 17.00 do 19.00 i będzie kontynuowana w dniu zawodów ‑ od godz. 8.00 do 11.15. Pierwszy start zaplanowany jest 2 czerwca o godz. 10.00, wtedy rozpocznie się marsz na 21 km. Następnie o godz.11.00 wystartują zawodnicy walczący o zwycięstwo na trasie 10-kilometrowej. Zawody zakończy marsz na 5 km, który odbędzie się o godz. 12.00. Całemu wydarzeniu będą towarzyszyć liczne pokazy oraz występy artystyczne.

Dzień przed zawodami, w piątek 1 czerwca od godz. 10.00 będzie miała miejsce konferencja edukacyjna Nordic Walking na Receptę poświęcona tej dyscyplinie, którą otworzy wykład prof. Grzegorza Raczaka. O godz. 11.00 rozpocznie się panel dyskusyjny na temat zalet i zagrożeń w nordic walking, który poprowadzą prof. Moska, prof. Hoffman i prof. Raczak. Natomiast o znaczeniu odpowiedniej techniki w tej dyscyplinie opowiedzą Edyta Kędzierska i Zbigniew Ossowski – instruktorzy z Polskiej Federacji NW. Oprócz paneli i wykładów przewidziano również zajęcia praktyczne oraz szkolenie z udzielania pierwszej pomocy. O godz. 14.45 rozpocznie się konferencja prasowa z udziałem ekspertów. Szczegółowa agenda wydarzenia dostępna jest na stronie www.pucharpolskinw.pl.

Kolbuszowa oraz jej najbliższe okolice stwarzają znakomite warunki do uprawiania nordic walking. To malownicze miasto położone nad rzeką Nil, na skraju Puszczy Sandomierskiej znane jest z pięknych zielonych terenów i posiada bardzo zróżnicowane trasy, na których można podziwiać liczne zabytki ‑ mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking, ekspert Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku. ‑ Dlatego wszystkich mieszkańców serdecznie zapraszamy na kolejne zawody z cyklu Pucharu Polski, żeby wspólnie z rodziną i przyjaciółmi przyłączyli się do naszej zabawy – dodaje.

Obok Pucharów Polski organizowane są Puchary Regionalne. Już 3czerwca w Polańczyku odbędą się zawody Pucharu Podkarpacia. Przewidziane są trzy dystanse: 5, 10 km oraz 400 m (dla dzieci).

Trasa tegorocznych Pucharów Polski przebiega etapowo przez siedem miast: Mielno, Konstancin-Jeziorną, Kolbuszową, Polanicę Zdrój, Osielsko, Potęgowo oraz Hajnówkę, która kończy cykl zawodów. Natomiast Puchary Regionalne odbędą się w kolejnych ośmiu miejscowościach: Polańczyku, Czaplinku, Jarosławcu, Wągrowcu, Okonku, Skrwilnie, Śremie i Szczecinie. Podczas finału w Hajnówce zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy w ramach poszczególnych kategorii wiekowych kobiet i mężczyzn oraz klasyfikacji drużynowych.