Międzynarodowa konferencja stowarzyszenia MPI European Meetings and Events Conference w 2015 roku odbędzie  się w Polsce, w Krakowie! Oferta przygotowana przy współpracy MPI Poland Club oraz Poland Convention Bureau, Kraków Convention Bureau, Centrum Kongresowego ICE Kraków.

 

EMEC jest corocznym spotkaniem organizowanym przez Stowarzyszenie MPI, które zrzesza 24 000 planistów i organizatorów spotkań i wydarzeń biznesowych z 86 krajów całego świata. Dotychczas konferencja odbyła się w wielu europejskich miastach, a w 2012 po raz pierwszy w Europie Środkowej, w Budapeszcie. Każdorazowo udział w niej bierze ponad 400 przedstawicieli branży przemysłu spotkań.  Jest to doskonała okazja do pozyskania dla Polski kontaktów biznesowych, które w przyszłości mogą przynieść dla naszego kraju wymierne korzyści. Poza wartością edukacyjną, EMEC jest wydarzeniem mającym na celu budowanie silnej marki kraju na arenie międzynarodowej.

MPI stawia na silne działania promocyjne każdego kraju – gospodarza,  w tym przypadku będą to: promocja Polski podczas poprzedzających EMEC 2015 najważniejszych targów branżowych: IMEX we Frankfurcie i IMEX America w Las Vegas oraz EIBTM w Barcelonie, ponadto działania podczas corocznego kongresu MPI World Education Congress. Dodatkowym atutem będzie obecność Polski w mediach społecznościowych stowarzyszenia, a także wykorzystanie MPI You Tube Channel do zamieszczenia filmów promocyjnych o Polsce.

Wsparcia konferencji,  która w skali kraju będzie jedną z bardziej prestiżowych w roku 2015 udzielili: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Komisja Sejmowa ds. Kultury, Sportu i Turystyki, Miasto Kraków oraz Polska Organizacja Turystyczna.

„Bardzo cieszę się, że Polska będzie gościła to prestiżowe wydarzenie. Będzie to doskonała okazja pokazania na rynku przemysłu spotkań, że Polska  jako stosunkowo młody kierunek, jest gotowa na przyjęcie tego prestiżowego wydarzenia i doskonale poradzi sobie z jego organizacją.” – mówi Krzysztof Celuch, Kierownik PCB POT

 „To dla nas ogromny zaszczyt, że prestiżowa konferencja EMEC 2015 odbędzie się właśnie w Krakowie, w nowopowstającym Centrum Kongresowym ICE Kraków. Jestem przekonana, że nasze miasto zachwyci organizatorów i uczestników wydarzenia, a nowoczesny obiekt, jakim jest ICE Kraków, spełni wszystkie ich oczekiwania.” – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego, które jest operatorem Centrum Kongresowego ICE Kraków.