W obiektach Artery Hotels pojawiła się autorska mapa Krakowa, zaprojektowane z myślą o gościach hotelowych. Mapę wyróżnia nie tylko obecność licznych rekomendacji, ale przede wszystkim ciekawy design, którego autorem jest jeden z czołowych polskich ilustratorów i plakacistów – Dawid Ryski

 

Stworzenie własnego przewodnika jest częścią nowej strategii marketingowej grupy. -Chcemy, aby nieodłącznym elementem pobytu w naszych hotelach i aparthotelach stało się doświadczenie lokalności. Pragniemy, aby nasi goście docierali do wyjątkowych miejsc, aby odkrywali różne oblicza miasta, nie tylko te utrwalone i powielane w przewodnikach turystycznych- zdradza Mateusz Stępień, manager grupy Artery Hotels. -W związku z tym w legendzie mapy pojawiły się przede wszystkim miejsca, które odwiedzają mieszkańcy miasta.

 

Mapę miasta wyróżnia także obecność wielu zielonych terenów. Zamierzeniem grupy Artery było pokazanie Krakowa w często zapomnianym wydaniu, gdzie typowo miejski krajobraz przeplata zieleń parków. Mapa prezentuje obszar najpiękniejszych krakowskich dzielnic: Starego Miasta, Kazimierza, oraz częściowo także Podgórza z Rynkiem Podgórskim, Błoń oraz Dębnik z charakterystyczną bryłą Centrum Kongresowego ICE. W legendzie mapy pojawiły się rekomendacje dla trzech kategorii miejsc: „Zasmakuj”, „Spotkaj się” oraz „Zabierz ze sobą”, które prowadzą do miejsc słynących z dobrej kuchni, pełnych ciekawych ludzi oraz unikalnych przedmiotów.

-Wybór adresów, które znalazły się w legendzie nie był przypadkowy. Jest on wynikiem własnych doświadczeń osób zgromadzonych w naszej grupie hotelowej, osób, które znają Kraków jak własną kieszeń oraz żyją w nim na co dzień. Doświadczenia te pozwoliły nam stworzyć oryginalną listę, której nie znajdziemy w żadnym z krakowskich przewodników- zapewnia Mateusz Stępień.

 

Prosty, wręcz geometryczny sposób przedstawiania rzeczywistości odpowiedzialnego za szatę graficzną ilustratora, Dawida Ryskiego nadał mapie wyjątkowy charakter. Obok ciekawych, nie pomijających detali wizerunków poszczególnych budynków kolorytu mapie Krakowa nadały także wizerunki postaci, zarówno „odwiedzających”, jak i mieszkańców podczas różnych aktywności. Buduje to obraz miasta pełnego kolorów i życia- takiego, jakie jest ono w rzeczywistości.

 

Autorska mapa jest osią realizowanej przez grupę strategii komunikacji, która akcentuje wartości wspólne dla całej marki Artery Hotels. Obok lokalności w filozofię grupy hotelowej wpisuje się także empatia oraz zaangażowanie pracowników, którzy chcą inspirować odwiedzających do odkrywania miasta oraz spojrzenia na Kraków oczami mieszkańców. Właśnie takie doświadczenie podróżnicze krakowska grupa chce oferować swoim gościom. Mapka dostępna będzie w wersji drukowanej we wszystkich obiektach Artery Hotels oraz w wersji „do pobrania” online. Wraz z dedykowanym hastagiem #arterymap będzie ona obecna także w kanałach social media, również w formie materiałów uzupełniających, które wraz z mapką będą pełnić funkcję kompleksowego przewodnika po mieście.

 

Artery Hotels to grupa hotelowa zrzeszająca komfortowe aparthotele i kameralne apartamenty zlokalizowane w centrum zabytkowego Krakowa. Należą do niej: Zulian Aparthotel, Daniel Griffin Aparthotel, Yarden Aparthotel, Atelier Aparthotel oraz Abella Suits&Apartments. Grupa dynamicznie się rozwija, a w katalogu jej obiektów sukcesywnie pojawiają się nowe, unikalne miejsca.